Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler | Hanımların Dünyası

loading...

Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler

Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler

Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler

Zumba, ortaya çıkış zamanı olarak 1990 lı yıllarda dansçılık mesleğini iyi bilen ve koreograf bilgisi gelişmiş olan Alberto Beto Perez tarafından Kolombiya’da keşfedilmiş bir tür dans programıdır. Latin müziği eşliğinde yapılan ve bu müziğin esintilerini barındıran zumba aynı zamanda bir fitness programı olması ile birlikte tüm dünya çapında en yaygın fitness programı olarak da kabul edilmektedir. Zumba tamamında ve içerisinde dans figürlerinin yanında aerobik figürlerini de barındırır. Zumbanın içerisinde bulunan, kumbiya, hip-hop, samba dans figürleri, salsa esintileri, merenge, mambo gibi hareketlerin yanı sıra Bollywood dansı ve oryantal dans hareketleri de yer alarak tüm dünya çapında herkesin kültür yapısına hitap etmesi nedeni ile popülerliğini korumaktadır. Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler. Tarihi gelişimine baktığımızda tamamen doğaçlama olarak gelişmiş bir olaydan ortaya çıkmış bir yöntem olduğunu görülmektedir.

1986 yılı itibari ile Perez, ders vermekte olduğu aerobik salonuna giderken sınıfta sürekli kullandığı dans müziklerinden oluşan ses kasetini yanına almayı unutur ve o gün ders durumunu kurtarmak için arabasında kullanmış olduğu müzikleri kullanmayı tercih eder. Arabasında o gün itibari ile geleneksel salsa ve merenge dans müziklerinden oluşan bir kaset bulunmaktadır. Bu kaseti alarak kasette bulunan müzikler eşliğinde doğaçlama olacak şekilde bir ders uygular. Daha sonra ki zamanlarda hızla ses getiren kullanılan bu yöntem öncelikli olarak Kolombiya’da başarılara imza atar bunun ardından bu başarı hızla yayılarak Amerika’ya kadar uzanır. Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler. Zumba ile fitness yapmak, ateşli olarak bilinen latin müziklerinin egzotik yapıdaki ritimlerini dinamik yapıda bulunan egzersiz hareketleri ile harmanlama yaparak fit ve daha sağlıklı bir yapı oluşturarak görünüş kazanmanızı sağlar. Egzersiz yapmak isteyenlerin adeta bir parti ve eğlence havasına sokmakta olan zumba dansı ile kilo vermek için ve kalori kaybetmek için, adalelerinizi esnek hale getirmek daha kolay ve daha eğlenceli olacak. Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler.

Zumba ile spor yapma esnasında sıkılmanıza imkan yoktur. Bu durum da daha rahat kilo vermenizi sağlamaktadır. Latin danslarının da etkisi sayesinde tam bir parti havasına girecek olan spor yaptığınız zamanın nasıl geçtiğini ve yaptığınız sporun yorgunluğunu anlamayacaksınız. Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler. Zumba ile zayıflarken keyifli bir müzik eşliğinde yapacağınız hareketler ritme uygun olarak kalça hareketleri yaparak başlayabilirsiniz, bu şekilde yapacağınız zumba hem çok kolay olacak hem de çok eğlenceli olacaktır. Zumba dans videolarını kolay bir şekilde web sitesi kullanarak dans figürleri eşliğinde kolaylıkla ulaşabilir ve bu dansları kendi kendinize evinizde dahi kolaylıkla yapabilirsiniz. Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler. Tek yapmanız gereken bu aşamada kendinizi müziğin ritmine bırakmak olacaktır.

Zumba Dansı İle Kendinize Neler katabilirsiniz ? Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler. Zumba dansı sayesinde hem eğlenceli vakit geçirirken hem de formunuzu koruyarak bundan dahası kilo vereceksiniz. Zumba dans sayesinde ritim tutarak yeteneğiniz geliştirecek Vücut yapınız bakımından estetik bir yapı oluştururken daha da güzel bir hale gelecektir. Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler. Yaşam kaliteniz bu dans sayesinde stresten uzak kalarak artacak ve daha sağlıklı bir bedene sahip olabileceksiniz. Zumba dansı ile fazla kilo olarak kabul ettiğiniz ağırlıklarınızdan bu dansa katılım ile hızlı kalori yaktığınızdan fazla kilolardan kurtulacak, eğer fazla kilo probleminiz yoksa de form tutmuş mevcut vücut yapınızı ve kilonuzu sabitlemiş olacaksınız.

Zumba ile Zayıflama Hakkında Şok Bilgiler Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb