Zayıflamaya Yardımcı 5 Önemli Besin

Author

Categories

Share

Kilo verme sürecinde birçok uzman önerileri aslında aynıdır. Bu süreçte ise sağlıksız besinler ve beslenme değil aksine doğru beslenme ve doğru besinleri seçmektedir. İşte bu noktada nasıl bir yöntem belirleyeceğiniz konusunda ve neler tüketeceğiniz konusunda kararsız iseniz zayıflamaya yardımcı olan 5 önemli besini sizlerle paylaşalım.

1) Yeşil Çay

Yeşil çay bilindiği üzere son yıllarda popülerliği fazlaca artmış ve önemi kavranmış içeceklerden biridir. Bugün birçok evde artık siyah çayın yanında yeşil çaya da yer verilir oldu. Hem zayıflama da oldukça etkili olduğu kanıtlanmış hem de antioksidan özelliği ile sağlıklı içecekler arasında yer alıyor.

tea

 

2) Greyfurt

Greyfurt meyvesini her ne kadar ekşi, acımsı bir lezzet gibi gelse de zayıflamada ki mucizevi etkisi bu özelliğini ortadan kaldıracağını düşünüyoruz. Zayıflamak isteyenlerin evinden ayırmaması gereken meyve olan greyfurtu farklı şekillerde de tüketebilirsiniz.

Zayıflamaya Yardımcı 5 Önemli Besin Greyfurt

 

3) Yeşil Mercimek

Yeşil mercimek beslenme uzmanlarında diyet listelerinde sıkça yer verdiği bakliyattır. Tam bir lif kaynağı olan yeşil mercimek, kan yapıcı özelliği ve zayıflama da etkisi ile oldukça önemlidir. İster köftesini ister çorbasını ya da salatası yaparak kalorisi düşük ve sağlıklı bir besin olarak gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz.

Zayıflamaya Yardımcı 5 Önemli Besin Yeşil Mercimek

 

4) Elma

Elmayı aslında birçoğumuz bilir zayıflamada ki etkisini. Kalorisi az bir meyve olmasının yanında açlık hissinizi ortadan kaldıracaktır. Bu yüzden elmayı bol bol tüketin deriz.

Zayıflamaya Yardımcı 5 Önemli Besin Elma

 

5) Kırmızı Biber

Kırmızı biber belki birçoğumuz yemekten korksa da aslında zayıflamada etkisi olduğunu düşünürsek az da olsa tüketmenizi öneririz. Hatta zayıflatıcı hapları dahi olan kırmızı biber sofranızdan eksik etmeyin deriz.

Zayıflamaya Yardımcı 5 Önemli Besin Kırmızı Biber

Author

Share