Zayıflamak İsteyenler için Önemli Diyet Hileleri

Author

Categories

Share

Diyet yapmak hepimiz için gerçekten zor bir durum, ama bazı püf noktalar ile diyeti kolay hale getirmek mümkün. Bizde sizler için her kadının bilmesi gereken 8 diyet hilesini bir araya getirdik.

Çorbaların ve sosların yağlarını buz ile alabilirsiniz

Evet başlığı okuyunca oldukça merak etmişsinizdir. Fakat çok pratik ve kolay olan bu yöntem sayesinde çorbada ya da soslarda olan fazla yağı alabilirsiniz. Bir adet buz küpünü çorbanın içene attıktan sonra buz küpünün etrafında yağlar birikecektir. Hemen kaşık yardım ile bu yağları alın, yalnız hızlı olmalısınız.

Bol Bol Çiğneyin!

Birçok diyet uzmanı da , kanıtlanmış olan bu yöntemi her zaman önermektedir. Her daim yemek yerken mutlaka çok fazla çiğneyiniz. Böylece hem tadına varacaksınız, hem de yiyeceklerin sindirimi kolay olacaktır.

Yiyeceklerinizi Kırmızı ve Küçük Tabaklarda Tüketin

İtalya’da yapılan bir araştırmaya, göre deneklere yemekler kırmızı tabaklarda sunuluyor. Denekler daha az yemek tüketiyor. Daha sonra aynı yemekler mavi ve beyaz tabaklarda sunulduğunda daha fazla yemek yendiği gözlenmiştir. Buradan çıkan sonuca göre kırmızı renkli tabaklar beyne tehlike sinyali göndererek daha az yemek yeme konusunda uyarı yapmaktadır. Aynı şekilde,  hazırlanan yiyecekler küçük tabaklara koymak da aynı etkiyi vermektedir.

Aç değilseniz, yemek yemeyin

Yemek yemeği sadece vücudunuz için gerekli olduğunu düşünüp, yalnız acıktığınızda yemek yemelisiniz. Bunun dışında tadına bakmak, atıştırmak yanlıştır.

Şok diyetlere son verin!

Kesinlikle şok diyetler uygulamayınız. Diyet yaparken de arada kendinize ödül vermenizde fayda vardır.  Fakat unutulmamalıdır ki bu ‘ara verme’ günü kesinlikle diyetinizi tamamen bırakmak anlamına gelmemelidir.

Her öğünde az da olsa sebze bulundurunuz.

Pensilvanya’da yapılan bir araştırmada, pişirdiğiniz yemeklerin bir kısmında sebze var ise diğerlerine oranla daha az kalori alındığı ve yakılan kalorinin daha fazla olduğu gözlenmiştir.

Her daim sirke tüketmeye çalışın.

Sirke midenizde doygunluk hissi vermekte ve böylece daha az yemek yemenizi sağlamaktadır.

Author

Share