Zayıflamak İçin Küçük İpuçları | Hanımların Dünyası

loading...

Zayıflamak İçin Küçük İpuçları

Zayıflamak İçin Küçük İpuçları

Zayıflamak İçin Küçük İpuçları

Sıkı diyetlerle aranız iyi değilse yeme biçiminizde yapacağınız küçük değişikliklerle de kilo vermeniz mümkündür. Hatta bu şekilde daha yavaş ama daha kontrollü verilen kiloları geri alma riskiniz de ortadan kalkar. Üstelik yemenizi kontrol altına almak için kullanacağınız bu ipuçlarının bütçenize de faydası olur. Yemek yemeyi işkenceye dönüştürmeden, kendinizi baskı altına almadan zayıflamak için küçük ipuçları hangileri, bir göz gezdirelim. Gözden Uzak Gönülden Uzak: Sağlıklı beslenme hevesiyle aldığınız sebze ile meyveleri dolabın alt raflarına sıkıştırarak, ön tarafa gofretleri dizilirse, bir şeyler atıştırmak istediğinizde eliniz doğal olarak önde duran yaramazlıklara gidebilir. Taze meyveleri yıkanmış ve temizlenerek tabağa koyulmuş şekilde, hazır olarak, üst rafa ve ön sıraya koyunuz. Acıktığınızda ‘aman da şimdi kim elma, üzüm yıkayacak’ dememeniz için, meyvelerin yıkanmış ve kesilmiş şekilde saklanması iyi oluyor.

Aynı şekilde salatalık ve havuç gibi sebzeleri de yıkanmış ve doğranmış olarak özel buzdolabı poşetlerinde ve ya kaplarında hazır tutulabilir. Hazırlıklı Olun: Evde buzdolabı boş ise, akşamları işten yorgun dönüp mutfağa girmeye üşeniyorsanız, telefona sarılıp fast food sipariş etmeniz kaçınılmaz olur. Boş bir gününüzde market alışverişi yapınız. Hafta içi tüketmek için haşlanmış sebze, sebze salatası, köfte, zeytinyağlı gibi birkaç çeşit yemeği dolapta hazır tutabilirseniz, kriz anlarını kolayca atlatmanız mümkündür. Tıka Basa Doymamalı ve Yavaş Yiyiniz: Yemeye başladıktan sonra doyduğunuzu hissettiğiniz halde sırf gözünüzü doyurmak ve ya yemeğin tadına doyamadığınız için yemeğe devam ettiğiniz oluyorsa bir dahaki öğünde bu noktayı tespit etmeye ve doyma sınırını geçmemeye çalışınız.

Doyduğunuz an şöyle bir durup lokmaları yavaş çiğnemeye başlayınız. Hatta sofradan kalkarak ya da bir bardak içeceğinizle biraz oyalanmanız bile tokluk hissinin beyne ulaşması için size zaman kazandırır. Çünkü beyne tokluk sinyali 20 ila 30 dakika arasında ulaşır ve siz bu yarım saati ne kadar az yiyerek atlatırsanız o kadar kara geçebilirsiniz. Öğünlerde Sebzeye Yer Açınız: Tabağınızı doldurmaktan hoşlanıyor ve ya küçük porsiyonlarla yetinemiyorsanız, tabağın yarısını sebzeyle doldurmaya bakınız. Mesela, makarnayı az koyup tabakta yanına salata ekleyin. Haşlanmış sebze garnitürü ile ister et ister karbonhidrat olsun, tabağınızı dolu tutunuz. Dışarıda yemek yerken meze tabaklarının birkaçında sebze ve salata olması daha kalorili yemeklerden korunmanızı sağlar. Yazımızda zayıflamak için küçük ipuçları verdik bundan sonra sizde dikkat etmelisiniz. Bu noktalara dikkat ederseniz istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Zayıflamak İçin Küçük İpuçları resimleri

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb