Zayıflamak için Dans Önerileri | Hanımların Dünyası

loading...

Zayıflamak için Dans Önerileri

Zayıflamak için Dans Önerileri

Dans etmek sadece zevkli ve eğlenceli hareketlilik değil, Aynı zamanda kilo vermenize yardımcı olan harika bir egzersiz biçimi olduğunu söyleyebiliriz.  Günümüze baktığımızda farklı farklı dans tarzlarının boy gösterdiğini görebiliyoruz.

Dans pistine ilk adımınızı attığında anda yarım saat sonrasında vücudunuz yağ yakma sürecine başlayacaktır böylece hedefinize ulaşabileceksiniz. Artık sizleri daha fazla beklemeden kilo vermede sizi bir adım daha öne çıkartacak dans dansın önemini açıklamaya başlıyorum.

Göbek Dansı

Geleneksel bir bakış açısı sergileyecek olursak danstaki hünerlerimizi sadece düğünlerde değil sporda da sergilemeniz gerekiyor esasında bu kıvrak dans, Karın kaslarını pek çok spor dallarından daha iyi bir şekilde çalıştırıyor. Bu şekilde bölgesel bir zayıflama gerçekleştirebilirsiniz.

Zumba
zumbafrees[1]
Son zamanlarda baktığımızda adı sık bir şekilde duyulmaya başlanan yeni nesil fitness standardı diyebilirim. Zumba, Latin Dans müzikleri çatısı altında etkili adımlar ile harmanlanan en eğlenceli bir dans türü. Bu dans ile birlikte kalorileri rahatlıkla yakarken diğer tarafta vücudunuzu da ki farklı kas gruplarına sinyal göndererek gelişimi daha da dinamik bir şekilde tutabiliyorsunuz.

Hip Hop
hiphop

Hip Hop dans türüne baktığımızda barındırmış olduğu etkili tempolu hareketleriyle çok daha rahatlıkla kalori yakmanıza yardımcı olan bir egzersiz. Bununu için hiçbir şekilde dans kursuna gitmeniz şart değil. Toplum içerisinde dans etmeye yetecek bir özgüvene sahipseniz her yerde bu dansı grup şeklinde gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz kendi evinizde uygun bir müzik açarak dans edebilirsiniz. Yapılan yorumlara baktığımızda egzersiz uzmanları Hip Hop danslarını daha da çok tavsiye ediyor, Çünkü bu dans tüm dans türleri arasında en dinamik olanı.

Salsa

2425220-the-kings-of-salsa

Hızlı ve bir o kadar da ateşli salsa hareketleri kuşkusuz bir şekilde bir kadının ihtiyacı olduğu kadar kalori yakması için yardımcı oluyor. Salsayı kendi başınıza öğrenmeniz oldukça güç ve imkansız diyebilirim çünkü bir partner ile yapacağınız güven dansı. Yaptığınız her harekete attığınız şüphesiz adımlar ile birlikte vücudunuzda yağ yakımı gerçekleştirirken partneriniz ile etrafa romantik bir ortamda katıyorsunuz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb