Zayıflama Hikayeleri | Hanımların Dünyası

loading...

Zayıflama Hikayeleri

Zayıflama Hikayeleri

Zayıflama Hikayeleri

Eşimle ilk tanıştığımızda 168 cm boy ve 83 kilo ile kilolu bir kadındım. Kilolu olmanın çirkin olmak anlamına gelmediğini bilen ve zayıflık kavramının bir dayatma olmasını kabul edemeyen ben kilomu çok da umursamıyordum ve kendimi beğeniyordum. Ama bir gün geldi çattı eşimle çok iyi anlaştığımızın farkına vardım. Artık evlenme kararımızı önce birbirimize açıklayacak sonra ailelerimize bildirecektik ve eşim ailesinden uzakta yaşadığı için uzun bir nişanlılık dönemimiz olamazdı. En önemlisi de ben şişman bir gelin olmamalıydım en azından balık etli olmak da yeterdi. Tamamen şans eseri dukan diyetine ilişkin bir kitap alıp onu okumaya başladım ve ertesi gün zayıflama hikayeleri,dukan macerama başladım. Daha önce gittiğim diyetisyenler ile başarılı olamıyordum çünkü saati saatine yeyip içmeyi bir türlü başaramıyordum ve motivasyonum düşüyordu. Ayrıca insülin direncim yüksekti ve bir gün ne olduğunu anlamadan bayılmıştım böylece bir diyetisyen maceramı bu yüzden sonlandırmıştım.

zayiflama-hikayeleri

Dukana başladığım ilk hafta zorlu geçti çünkü şeker alımını sıfırlayan bir diyet bu, ama dayandım, ağrı kesiciler imdadıma yetişiyordu. Sonra alıştım ve artık acıksam bile titremelerimin olmadığını fark ettim. Sınır yoktu istediğim saatte istediğim kadar yiyebiliyordum. Sadece yasaklı yiyecek ve içeceklerden uzak durmam gerekiyordu. Bir gün sadece protein sonraki gün protein ve sebze birlikte tüketiliyordu. Zamanla her yemeği dukana uyarlamaya başlamıştım. Yağ sadece günde 1 tatlı kaşığı kullanılabiliyordu ve zeytinyağı olmak zorundaydı. Şeker ise meyveler de dahil olmak üzere yasaklıydı. Fakat toz tatlandırıcı ile kendime kek yapabiliyordum. Un yasaktı ama yulaf kepeği 2,5 yemek kaşığı ve yulaf kepeği karışımı 3 kaşık olarak zorunluydu. Bunu ister ekmek, ister kek, istersem de helva gibi kavurup kullanabiliyordum .Zamanla alıştım ve kilolar hızla gitmeye başladı.

Kilolar gitmeye başlayıp olumlu yorumlar almaya başladıkça daha da heveslenip her gün tempolu yürüyüşlere başladım. Eşimle sinemaya mı gittik mısır yiyemesem de light içeceğimi içebiliyordum. Her daim çantamda light içecek, ayran, jambon, yulaf kepeğinden ekmeğimi taşıyordum. Kesinlikle kaçamak yapmadım ve iki ay on gün sonra yani 70 gün gibi bir sürede 20 kilo verdim. Görenler artık inanamıyordu ve ben mutluluktan havalara uçuyordum. Sonuçta kilolu değil, zayıf da değil orta karar, balık etli bir gelin olmuştum. Bu süre zarfında eşimin tepkileri nasıldı diye düşünmüş olabilirsiniz.

Zaten kilolu halimle beğenmişti ve bana en başından zayıflamam gerektiğini hiç düşündürmemiş, ima bile etmemişti. İşte zayıflama hikayelerim bu benim ki sizinkini de dinleyelim.Zaten eğer zayıflamamı istemiş olsaydı şimdi evli mutlu ve çocuklu olamazdık. Çünkü ayrılırdım. Ama sonuçta zayıfladıkça daha özgür giyiniyordum daha bir yakışıyordu her şey ve beğenisini görebiliyordum. Velhasıl ardı ardına doğan iki çocuk ve aman ne olacak dukan var şımarıklığımla eski kilolu halimden daha fazlayım şuan tekrar dukan diyetine başlamaya karar verdim ama önce yemem gereken birkaç şey var onları da yedim mi başlayacağım tekrar. Bu arada doğumdan sonra hastaneden çıkarken hemşire gelip bebek emzireceğim için sağlıklı beslenmem gerektiğini et, süt, yumurta ve yoğurdu bol tüketmem gerektiğini, şekeri azaltmam bol su içmem gerektiğini ve börek poğaça ekmek gibi karbonhidrat alımımı azaltmam gerektiğini anlattı. Bu anlattığı şeyler o kadar dukandı ki dukan sağlıksız diyenlere selam olsun.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb