Yüze Ağda Yapılır mı

Author

Categories

Share

Yüze Ağda Yapılır mı?

 

Yüze ağda yapılır mı? Evet, yüze ağda yapan birçok kadın ve erkeğe rastlamak mümkündür. Bunun yanında yakarak ta yüz bölgesindeki, tüylerden kurtulmaya çalışanlara rastlamak mümkündür. Özellikle erkeklerin sakal tıraşı sonrasında veya saç tıraşı sonrasında gözaltında ve yanak kısmındaki tüyleri çoğunlukla kolonyalı veya alkollü pamukları alevli hale getirerek kısa süreli darbeler ile yakarak yok ettikleri görülmektedir. Kesin çözüm olmamasına rağmen geçici olarak yüz bölgesindeki tüyleri yok etmektedir. Fakat bunu bayanlar üzerinde uygulamak hiç önerilmeyen bir yöntem olmaktadır. Çünkü yakılan kıl köklerinin daha sağlam çıkması bayanların yüzlerinde hiç istemedikleri bir durum olmaktadır. Yüze ağda yapılır mı? Konusunda ise yine aynı tereddüt yaşanmaktadır. Erkeklerde ve kadınlarda yüze ağda yaptırmak usulü ile istenmeyen tüylerden kurtulmak bir çözüm olarak görülmektedir. Fakat bu kesinlikle tüyleri yok etme konusunda kesin çözüm değildir. Günümüzde bu konu ile ilgili geliştiren birçok tıbbi yöntem ekonomik yönden külfetli olsa da önerilen çözüm yöntemlerinden olmaktadır.

Peling yöntemi ile yüzdeki istenmeyen tüylerden uzun süre kurtulmak mümkündür. Özellikle kıl köklerine müdahale edilerek yapılan bu uygulamada birçok tüy zamanla tamamen ortadan kaldırılmaktadır. Ayrıca cerrahi müdahaleler ile de bu işlemler genel tedavi yöntemleri olarak uygulanmaktadır. Yüze ağda yapılır mı? Yapanlar çoğunlukta olmasına rağmen çekilen acılardan sonra bunu daha aralıklı yaptırdıkları görülmektedir. Bunun yerine çoğu bayan güzellik ve kişisel baskım merkezlerinde lazer epilasyon yöntemlerini tercih etmektedir. Yüze ağda uygulamalarında tercih edilen sir ağda en çok kullanılan seçeneklerdendir. Fakat zamanla yüz bölgesinde tahribatlara neden olduğu da görülmektedir. Yüze Ağda Yaptırmanın Zararları Nelerdir? Yüze ağda yaptırarak istenmeyen tüylerden kurtulmak bazen istenmeyen durumları ortaya çıkarabilmektedir.

Bunların en başında;

• Yüzde kızarıklık oluşumu ile geçici bir süre dışarı çıkmada sıkıntı yaşanabilmektedir.

• Bu konuda uzman olmayan kişilerin yüze ağda uygulaması sırasında dengesiz hareketleri ile yüz deri dokusuna tahriş edici sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir.

• Yanaklarda oluşan tüylerin alınması sırasında, gözaltı torbalarını koruyan deri tabakasına fazla yüklenilmesi sonucu morluk ortaya çıkması.

• Yüzde buluna deri tabakasının hassas olmasından dolayı sıcak ağda uygulaması sırasında yanma hissi ortaya acıkabilir hatta daha hassas ciltlerde bu sıcak uygulama kalıcı izlerin ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

• Yüzde buluna kılların ağda ile temizlenmesi esnasında, özellikle ergenlik dönemindeki sivilcelerin patlaması veya zarar görmesi sonucu siyah lekelerin oluşabileceği unutulmamalıdır.

• Özellikle ağdanın soğumasından sonraki hareket çok önemlidir. Ani hareketler geçici acı yaratmasına rağmen bazen deri tabakasında beraberinde kaldıracağı unutulmamalıdır.

Yüze Ağda Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

• Yüze ağda yapılırken ilk önce ağda sıcaklığının çok iyi ayarlanması gerekmektedir.

• Eğer yüzünüzde sivilce veya yara izi veya kalıntısı mevcut ise ağda yapmadan önce etkilene bilirlik durumunu çok iyi bilmeniz gerekmektedir.

• Yüze ağda yapılır mı? Sorusunu kendinize sormadan önce ‘’benim yüzüme ağda yapılır mı’’ sorusuna yanıt bulmalısınız. Her cilt ağda kabul etmeyebilir.

• Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için ağda yaparken göz çevrenize zarar verilmemesine özen göstermelisiniz.

• Deri dokunuzun hassasiyeti hakkında bilgi sahibi olmadan asla rastgele yerlerde ağda yaptırmayınız.

• Güzellik merkezlerinde işinde uzman kişilerden yardım almalısınız.

• Cilt bakım uzmanlarından veya cildiye doktorlarından bilgi almadan rastgele ağda yapmayınız.

Yüze ağda yapılır mı? Konusunda en önemli detaylardan biriside kullanılacak ağdanın yapısı olmaktadır. Tüyleri tam kavrayan fakat cildinizi tahriş etmeyen ürünleri kullanmalısınız. Merdiven altı üretim ürünler yüzünüzde istenmeyen durumlar yaratabilecektir.

• Dudak altı ve üstüne ağda uygularken dudaklarınızın bu işlemden zarar görmemesi için gerekli tedbirin alındığından emin olmalısınız.

• Yüz bölgesinin her noktasındaki kıllar farklı yapıda bulunabilmektedir. Yanaklar ile alt kısımlardaki tüy kökleri farklı kalınlıkta olacağından uygulanacak yönteminde bunlara uygun seçilmesi gerekmektedir.

• Yüzüne ağda yaptırmak isteyenler ağda hazırlanmadan önce cilt yapısına uygun ağdayı seçmelidir.

• Erkek veya kadın olarak arttık herkes cilt bakımına özen göstermekte ve yüz ağdası yaptırmaktadır.

Bunu rastgele işletmelerde değil de işinde uzman kişilerin yapmasına özen göstermeleri cilt sağlıkları açısından çok büyük önem arz etmektedir. Yüze ağda yapılır mı? Sorusuna ‘’neden olmasın’’ diyenlerden uzak durulmalıdır. Bunun yerine ‘’önce cildinizi incelemem lazı, eğer uygunsa ağda uygularız’’ diyen kişilerden bu tür hizmet sağlamalısınız. Bunun dışında rastgele ürün kulanan ve ilkel yöntemleri uygulayanlardan uzak durmalısınız.

Yüze Ağda Yapılır mı Resimleri ;

Author

Share