Yüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulma | Hanımların Dünyası

loading...

Yüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulma

Yüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulma

Yüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulma

Yüzünüzdeki Siyah Noktalardan Kurtulun

Siyah-nokta-gitmesi
Pürüzsüz bir cilde sahip olmak
birçoğumuzun istediği bir şeydir. Her ne kadar böyle olsa da özellikle yüz bölgesindeki siyah noktalardan ötürü böyle pürüzsüz bir cilde sahip olmak birçoğumuz için mümkün olamamaktadır. Başta bayanlar olmak üzere söz konusu siyah noktalara karşı birçok maske ve temizleme ürünü kullanılsa da kesin çözüm bulamak çoğu deneme için imkânsız olmaktadır. Bu nedenle bu yazımızı dikkatlice okumanız, canınızı sıkan bu siyah noktalardan kurtulmanız için sizlere oldukça yardımcı olacaktır.

Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları

Cildimizde oluşan ve uzun süre canımızın sıkılmasına neden olan siyah noktaların oluşma sebepleri, beslenme şeklimiz, cilt bölgemizde oluşan kirlenme ve uzun süre yapılan makyajladır. Tabi yağlı ciltlerin siyah nokta oluşumuna daha yatkın olduğunu da unutmamak gerekmedir. Bu siyah noktaları temizlemek için yapılabilecek uygulamalardan en çok bilineni buhar banyosu uygulamasıdır. Buhar banyosu için, geniş bir kabın içerisine konulan sıcak suyun üzerine yüzümüzü tutarak başımızın üzeri de bir tülbent ya da çarşaf aracılığıyla kapatılmalıdır. Yaklaşık dakika sonunda yumuşayan gözenekler artık temizlenmeye hazır olacaktır.

Siyah-nokta-çözümü
Siyah Nokta için Maske Önerileri

Siyah nokta temizliği için yüz maskeleri olarak en çok limonlu yüz maskesi, yulaflı maske ve ısıtılmış bal maskesi kullanılmaktadır. Bunların dışında yine bir tutam Türk kahvesi ve yaklaşık bir çay kaşığı şekeri bal ile karıştırarak oluşturacağınız karışımı da düzenli bir şekilde yumuşak masaj yardımıyla cildinize sürdüğünüzde siyah noktaların temizlendiğini görebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb