Yüzdeki Kılcal Damarlar için Krem Tavsiyeleri

Author

Categories

Share

Yüzdeki Kılcal Damarlar için Krem Tavsiyeleri

 

Genellikle son zamanlarda sıklıkla sorun oluşturmaya başlamış ve insanlar geçirmek için arayışlar içerisine girmiştir. Bu durumları yaşamak oldukça mutsuzluk vermektedir. Gerek fontoten kullanarak gerekse de kendinizi gizlemeye son vermelisiniz. Yüzdeki kılcal damarlar için tıp dilinde ‘telenjiektaziler’ halk dilinde ise ‘kılcal damar’ ya da ‘örümcek damarlar’ olarak adlandırılıyor. Yüzde bulunan kılcal damarları gizleyebilmek için fondöten ile kapatmak zorunda kalınır. Sizlere önereceğimiz yüzdeki kılcal damarlar için pek çok yöntem bulunuyor. Fakat bizim size önerilen doğal kürler uygulamalısınız. Bu durumlarla karşılaşmamak için sebeplerini bilip o sekilde dikkat edilirse sorun yaşamazsınız. Kılcal damarlar neden oluşur diye bir soru yöneltecek olursanız bir çok neden sayılabilir. Kılcal damar sıkıntısını yaşayan bireyler tedavi olmak için mutlaka bir uzmandan yardım almalısınız. Kılcal damar oluşmasının sebeplerinden biride güneş altında çok fazla kalınmasıdır. Bu sebeple çok fazla güneşte durmamalı hatta güneşe çıkarken mutlaka güneş kremi kullanın. Özellikle cilt deriniz ince ise ve ya güneşe uzun süre maruz kalırsanız cildinizdeki kılcal damarlar patlamalar yaşanır. Bu damarlar daha fazla yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle yüzünüzde kılcal damarlar varsa mutlaka güneşe dikkat ediniz.

Yüzdeki Kılcal Damarlar için Krem Tavsiyelerini mutlaka bir uzmana danışıp kullanmalısınız. Cildinizdeki oluşan sivilce nedeniyle kılcal damarlarda büyüme görülmektedir. Sivilce ile akne yarı iltihap olduğundan cilt altında kılcal damarları genişlemelere sebep olur. Genişleyen kılcal damar patlayarak yaygınlaşıyor. Agresif hijyen kılcal damarları oluşturan diğer bir nedenleri arasındadır. Mesela cildiniz hassas cilt olabilir. Fakat sizin kullandığınız makyaj ürünleri, cilt temizleyici ürünler ağır olur. Bu sebeple cildinizdeki kan damarlarının aşırı genişlemesine neden olmaktadır. özellikle yüzünüzü çok sert bir biçimde ovulma aşamasında kılcal damarlarda patlamalar olur. Alkol kan damarlarını çoğaltıyor. Buna en iyi örnek alkoliklerin yanakları olur. Dikkat ederseniz sürekli alkol kullananların yanaklarında damarlar mevcuttur. Yüzdeki kılcal damarların nedenleri arasında diğer faktörlerde bulunur. Yaş ile genetik sorunlar gibi sorunlarda vardır. Yüzdeki Kılcal Damarlar için Krem Tavsiyeleri sayesinde kurtulmanız mümkündür. Ayrıca cildin alt tabakalarında ve özellikle damar sistemindeki bir aksama olduğu için daha profesyonel yöntemlerden yararlanılması oldukça önemlidir. Doktor kontrolünde ve uzman kişilerce yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde yüzde estetik müdahalelere ihtiyaç duyulabilecek sonuçlar doğurur.

En etkili kılcal damarları giderme yöntemi lazerle yapılan yöntemidir. Varislere yapılan buz ile elektrik akımı verme yöntemleri sonuç alınmasını sağlamamaktadır. Lazer uygulaması zarar görmüş ve belirginleşmiş damardan geçen kan belirli bir sıcaklığa kadar ısıtılmaktadır. Damar yapısı bozularak, vücut içinde kendi kendine kaybolacaktır. Zaten yüzeyde bulunan bir damar işlevini yitirmiş olduğunu belirtir. İkinci ve ya üçüncü seanstan sonra fark edilir bir şekilde yok oldukları görülmektedir. Lazer tedavisinin kaç seans olacağı ise damarların verdiği tepki ve yüzde ne kadar yaygın olduğuna bağlı oluyor. Kış aylarında yapılması tavsiye edilmektedir. Radyofrekans yönteminde ise yüksek frekansta ses dalgası vererek damarın kaybolması sağlanıyor. Damar tamamen hasara uğruyor ve kendi kendine kapanacaktır. Bir daha kan akışı olmamaktadır. Her mevsim uygulanır. Başka bir yere hasar yapmıyor. Tek seansta sorun giderilebilmesi mümkündür. Damarların çatlaması ve genellikle kılcal damarlarda görülür.

Kılcal damarlar cildin alt tabakasında bulunarak cilt yüzeyinde görünmğyorlar. Ciltteki kılcal damarlar sıcak havalarda aşırı genişleyerek soğuk havada ise birden toparlanmaya çalışıyor. Damarlardaki bu hızlı hareketler ve kılcal damarların çatlamasına neden olmaktadır. Dolayısı ile kılcal damarların toparlanmasına yardımcı olan kas yapısı zarar görmüş oluyor. Damar çatlağı olan bölgelerde kan birikerek cilt üzerinde örümcek ağı gibi düzensiz çizgiler belirmesine sebep olmaktadır. Vücudun yüz ve bacak bölgelerinde oluşan bu kılcal damar çatlamaları görsel olarak da kişileri rahatsız edebilir. Yüzdeki Kılcal Damarlar için Krem Tavsiyelerini uzmanlara danışarak temin edebilirsiniz.

Kılcal damarların olmasının sebebi ise;

• Aşırı güneş hasarı,

• Ciltte hassasiyet,

• Obezite, aşırı kilo alıp-verme,

• Kortizonlu kremlerin uzun süre kullanılması,

• Hormonsal dengenin bozulması,

• Kan dolaşımı rahatsızlıkları ,

• Yaşlılık ve genetik faktörler

• Aşırı ayakta kalmak Bilhassa bu kılcal damarların oluşması ve bunun akabininde yüz kızarıklığının oluşması durumu mevcuttur.

Bu şikayetlerden kurtulmak aslında o kadar zor olmamaktadır. Vücudunuza bakım amaçlı yapacağınız küçük adımlar ileride büyük ve çözümü zor olan rahatsızlıkların önünü kesecektir. Özellikle cildin yaşlanmış ve ya yıpranmış görünmesine sebep olur. Mavi ya da mor damarlar gözükür. Kılcal damar tedavisinde çeşitli lazer tedavisi uygulanıyor. Lazer tedavi yöntemi kol, bacak ve ya yüze uygulanmaktadır. Lazer tedavisi yaklaşık olarak 20 senedir uygulanmaktadır. Alyuvarların içindeki hemoglobin maddesinin lazeri emmesi ile damar içinde yüksek ısı meydana geliyor. Böylelikle damarlarda bozuşmalar olur. Tedavi sonrasında geçecektir. Çok yaygın olduğu durumlarda kılcal damar çatlamalarının genellikle iki ilke dört seans yeterli olacaktır. Özellikle lazer sağlıklı olan her insanda kılcal damar tedavisi için başarılı bir yöntemdir. Ancak bu durum herkese uygulanacak diye bir anlama gelmiyor. Mutlaka uzmana görünmelisiniz.

Author

Share