Yüz Bakımı Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır

Yüzümüz, vücudumuzda en kolay yıpranan bölgelerden bir tanesidir. Bu nedenle hangi yaşta olursanız olun her zaman yüzünüze bakım yapmanız ve korumanız gerekir. Yüzünüz birçok nedenle yıpranabilir. Hava koşulları, kullanılan kozmetik ürünleri, güneş ışınları, yanlış ürün seçimi, cildin temizlenmemesi, zamanın etkileri yüzdeki görüntünün değişmesine ve yıpranmasına neden olur. Bu nedenle doğru şekilde yapılan bir bakım cildinizin hem sıkılaşma sına yardımcı olacak hem de daha genç ve canlı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Yüz bakımı nasıl yapılır bilmeyenler için birkaç basit adımdan bahsedebiliriz.

Yüzünüze bakım yapabilmek için öncelikle temiz bir cildinizin olmasına dikkat etmeniz gerekir. Her gün düzenli olarak cildinizin temizlemek ölü hücrelerin arındırılmasını ve fazla yağın dengelenmesini sağlar. Cildinize uygun bir temizleyici kullanarak temizleyebilirsiniz. Asla sabun ve benzeri maddeler kullanmayın. Cildinizi nemlendirmek için ise tonik ve uygun nemlendirici kullanmanız gerekir. Temizleme ve nemlendirme ürünlerde cilt tipinize uygun ürünler seçmeniz cildin yıpranmasını ve sağlıksız bir görüntüden kurtulmasını sağlar. Yüz bakımı nasıl yapılır dediğinizde kullanabileceğiniz bir başka yöntem ise maskelerdir. Maskeler en etkili temizleme ve bakım ürünleri arasında yer alır. Her zaman pahalı markalar kullanmanıza gerek yoktur. Evinizde bulunan malzemelerle de kendinize uygun bir maske oluşturabilirsiniz. Özellikle kil maskeleri cildin nem dengesini sağlamak için, gözeneklerin temizlenmesi ve cildin canlanması için en etkili araçlardır.

Erkek Yüz Bakımı Nasıl Yapılır ? Yüz bakımı yapmak sadece bayanlara özel bir durum gibi görünse de aslında yüz bakımına dikkat eden pek çok erkek de bulunuyor. Erkek yüz bakımı nasıl yapılır denildiğinde bilinmesi gereken en temel konu cilt yapısına erkeklerin de bayanlar gibi dikkat etmesi gerektiğidir. Yüzünü çabuk yağlanıyor sa, hava şartlarından etkileniyorsa, cilt lekeleri oluşumuna müsaitse bu tür durumlar için önlem almanız da gerekecektir. Cildinizi temizlemek sağlıklı bir görüntü için ilk adım olacaktır. Cildinize uygun bir temizleme maskesi kullanabilir ya da size uygun temizleyici ürünlerden yararlanabilirsiniz. Sabun gibi maddeler cildin kurumasına neden olduğu için kesinlikle kullanılmamalıdır. Bunun yerine cildin nem dengesini koruyacak malzemeler kullanabilirsiniz.

Eğer cildiniz hassas ve çok çabuk şekilde sivilceleniyor sa kil maskesi kullanarak cildinizde oluşan fazla yağlanmayı engelleyebilirsiniz. Bunun dışında uygun şekilde nemlendirmek de son derece önemlidir. Mevsim değişiklikleri cildinizde hasara neden olabileceği için yaz ve kış ayları için uygun nemlendiriciler tercih etmenizde yarar var. Ayrıca yaz ya da kış fark etmeden güneş koruyucu kremler de kullanabilirsiniz. Erkeklerin cildinde tahrişe neden olan durumlardan bir tanesi de tıraştır. Her gün tıraş olmanız gerekiyor ve cildiniz zarar görüyorsa seçtiğiniz tıraş kremlerine dikkat etmenizde yarar vardır. Ayrıca tıraş sonrasında ucuz losyonlar kullanmak yerine cildinize uygun bir nemlendirici tercih etmeniz oluşan yanma hissinin ve tahrişin de önlenmesini sağlayacaktır.

Yüz Bakımı Nasıl Yapılır Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb