Yurt Dışı Tatil Önerileri

Author

Categories

Share

Yurt Dışı Tatil Önerileri

 

Tatil sezonun yaklaşmasıyla birlikte erken tatil rezervasyonlarının uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz. Özellikle yurt dışında tatil yapmayı planlıyorsanız birçok tur şirketi size farklı alternatifler sunmaktadır. Dünyanın güzelliklerinde haydalanmak ve egzotik yerler keşfetmek istiyorsanız size vereceğimiz yurt dışı tatil önerilerini değerlendirmeniz yeterlidir. Birbirinden farklı kültürleri içinde barından ayrıca bütçenizi fazla zorlamadan ailenizle birlikte güzel bir tatil keyfine ulaşmak için sizler için seçtiğimiz yurt dışı tatil önerileri şunlardır:

1-Nikaragua Tatili: Burası Orta Amerika da bulunan en büyük ülkelerden biridir. Ülkenin kuzeyinde Honduras, güneyinde ise Kosta Rika bulunur. Ülkenin doğusu Karayip Denizinin kıyısındadır. Başkenti Managua’dır ve ülke nüfusunun büyük bir bölümü burada yaşamaktadır. Ülkede İspanyolca konuşulmaktadır. Tropik bir iklime sahip olan Nikaragua’da yağmur ormanlarının arasında egzotik bir tatil imkânı sunmaktadır.

2-Bangkok Tatili: Bangkok Tayland’ın başkenti ve en büyük şehirlerinden biridir. Yerel halk Krung Thep(Melekler Şehri) olarak adlandırmıştır. Güneydoğu Asya’nın çok hızlı gelişen ve ekonomisi güçlü bir şehirdir. Dünya meteoroloji Örgütü tarafından dünyanın en sıcak şehri olarak kabul edilmiştir. Tarihi ve kültürel bir tatil yapmak istiyorsanız en doğru seçimlerden biri olabilir. Budist tapınaklarını ve kraliyet sarayı olan Grand Palace’ın eşsiz mimarilerini görme imkânı yakalayabilirsiniz.

3-Tokyo Tatili: Tokyo,35 milyonu aşmış nüfusu ile dünyanın en büyük metropol şehirlerinden birisidir. Büyük Okyanus’un bir girintisinde bulunan Tokyo bir körfez şehridir. Kışları ılık, yazları ise nemli ve sıcak bir iklime sahiptir. Japon iş dünyasının merkezi konumunda olan şehir tarihi İmparatorluk Sarayı’nı da bulundurmaktadır. Bu saray tarihi hendekler ve muhteşem bahçeleriyle dikkatleri çekmektedir. Yurt dışı tatili için ideal şehirlerden biridir.

4-Hong Kong Tatili: Çin Halk Cumhuriyeti’nin güneyinde bulunan ülke ticaret, teknoloji ve turizm merkezidir. Hong Kong bir liman şehri olmasından ötürü büyük bir serbest Pazar konumundadır. Ülkede yaşayan yerli halkın büyük bir bölümü budisttir. . Küçük küçük adalar grubundan oluşan Hong Kong dağlık bir bölge olarakta dikkat çeker. Ancak denizin doldurulmasıyla kıyı kesimlerinde geniş plajları vardır. Tropikal muson iklimin etkileri görülen ülkede hem tarihi bir tatil hem de ticari alışverişlerinizi yapabilirsiniz

5-Küba Tatili: Genellikle purosu ve danslarıyla anılan ülke yurt dışı tatil seçeneklerinizden biri olabilir. Karayip adalarından biri olan ülke, birçok takımadasının birleşimiyle oluşmuştur. Ülkenin başkenti Havana en büyük şehridir. Meksika, Cayman Adaları, Jamaika, Haiti, Amerika Birleşik Devletleri ve Doming Cumhuriyeti Küba’nın komşularıdır. Küba, İspanya ve Amerika arasındaki savaşa kadar İspanya toprağı olarak kalmıştır. Ülkede kolonyol dönemden kalma birçok tarihi eser bulunmaktadır. Bu tarihi eserlerin büyük bir bölümü ise ülkenin başkenti olan Havana’dadır. Devrim sonrası ekonomik olarak hızlı bir gelişme kaydeden ülkenin refah seviyesi oldukça yüksektir. Ayrıca UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınmış olan Küba iyi bir tatil seçeneğidir.

6-Hırvatistan Tatili: Yurt dışı tatil önerileri için değerlendirebileceğiniz bir diğer ülke ise Hırvatistan’dır. Katolik bir ülke olan Hırvatistan’ın ekonomik düzeyi ve yaşam kalitesi yüksek olan ülkeler arasındadır. Başkenti Zagred olan ülke birçok tarihi olaya şahitlik ettiği için gezip görülecek birçok yeri vardır. Dünya turizm ülkeleri içinde en çok tercih edilen 18 ülke arasında yer almaktadır. Yukarıda size sunduğumuz yurt dışı tatil önerilerini inceleyerek hem sizin hem de ailenizin keyifli bir tatil yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. Öncelikle tam olarak nereye gitmek istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Daha sonra turizm acentelerinin sizlere sunduğu tatil paketlerini inceleyerek son kararınızı verebilirsiniz. Keyifli bir tatil geçirmeniz dileğiyle..

Author

Share