Yunan Adaları, Santorini’de Balayı | Hanımların Dünyası

loading...

Yunan Adaları, Santorini’de Balayı

Yunan Adaları, Santorini’de Balayı

Santorini, Ege denizinde Yunan adalarının en güzellerinden birisidir.Konumunun ülkemize de yakın olması sebebiyle kısa süreli balayı düşünenler için en uygun yerlerden biridir. Aynı zamanda da harika manzarası ile romantik bir tatil yeridir. Balayında Santorini’ye gidecekseniz, harika bir balayına hazırlıklı olun deriz!

Santorini-Adasında-Balayı santorini haritası

Tanıtım fotoğraflarında beyaza boyalı mavi kubbeleri olan evlerinden hatırlayacaksınız bu adayı. Sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip olan Santorini adasında dünyaca meşhur butik otellerde güzel bir balayı geçireceksiniz.

santorini adası

Balayı için butik otellerde kalacaksanız, bu otellerin hemen hepsi Caldera manzarasına sahip uçurum kenarında konumlanmış durumdalar. Bu nedenle hepsinin kendi havuzu bulunmakta. Ayrıca balkonda manzaraya karşı jakuzi keyfi yapabilme imkanınız da bulunuyor.

santorini butik oteller

Santorini diğer Yunan adalarının aksine plajı ile meşhur bir ada değil. Bu nedenle plaj imkanları olsa da asıl meşhur olduğu yeri uçurum kıyısındaki otelleri. Santorini daha çok otelde dinlenme, havuzda yüzme ve güneşlenme yeri olarak kullanılan bir tatil yeri. Ayrıca restoranlar, hediyelik eşya dükkanları ve gece kulüpleri gibi mekanlar Fira isimli merkezde bulunuyorlar.

Santorini Adasında Balayı

Santorini’de ne yenilir ne içilir?

santorinide ne yenilir

Ege bölgesine çok yakın olan bu adanın mutfağı da bizim damak tadımıza çok uygun. Bizde olan pek çok yemeğin Yunanistan’da da biliniyor olması da olumlu bir etki. Restoranlarda mönüler deniz ürünleri ağırlıklı genelde. Yemek fiyatları ise restoranın manzarasına göre değişiyor. Güzel manzara yüksek fiyat demek.

Santorini adasında balayı (veya tatil) yapacaksanız; Oia Köyü’nün girişinde şarap tadım evlerine uğramadan, Sunset taverna’da yemek yemeden, adanın en güneyinde güneşin batışını izlemeden geri dönmeyin deriz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb