Yumurta Donasyonu Fiyatları Şok Gerçekler | Hanımların Dünyası

loading...

Yumurta Donasyonu Fiyatları Şok Gerçekler

Yumurta Donasyonu Fiyatları Şok Gerçekler

Yumurta Donasyonu Fiyatları Şok Gerçekler

yumurta-donasyonu-fiyatlari-sok-gercekler

Yumurta Donasyonu fiyatları şok gerçekler kapsamında ele alınacak olan yumurta donasyonu nedir öncelikle bu konu açıklanması gerekmektedir. Bir çok kadın artık değişik sebeplerden dolayı yumurtalıklarından operasyona tabi tutulmaktadırlar. Yumurtalık dokusunun bir bölümünü yada tamamını kaybedebilmektedirler. Bu durum aynı zamanda doğurganlık özelliğinin azalma göstermesine sebep olmaktadır. Bunun yanında genetik olarak ortaya çıkan rahatsızlıklardan dolayı yumurta oluşum hızı zayıf veya doğuştan yumurtalıkları gelişmemiş durumda olabilir. fakat sağlıklı bir rahme sahip durumdaki kadınlar veya bunun benzeri durumlarda yumurta donasyonu tedavi yöntemi ile anne olabilme sansını kendilerine sağlamaktadır.

yumurta-donasyonu-fiyatlari-sok-gercekler-1

Bu tür bir tedavi yöntemi ile anne olmak yani yumurta donasyonu adı verilen uygulama yani yumurta nakli Türkiye gibi bir çok ülke yasalarına uygun olmadığından ve yasaklanmış olduğundan dolayı bu tür hastaların böyle bir tedaviye izin verilen ülkelerde yaptırma şansını denemesine sebep olmaktadır. Bu tedavi yöntemi için tercih edilen noktaların başında Kıbrıs gelmektedir Yumurta Donasyonu fiyatları şok gerçekler günümüzde tüp bebek merkezlerinde yapılan uygulamalar ve doktorlar tarafından yapılan işlemlere göre değişim göstermesinin yanında yaklaşık fiyatlar 4,500 EURO ile6,000 EURO arasında değişim göstermektedir. Bu güne kadar yapılan uygulamalarda başarı oranı 75 pozitif sonuçlar alındığı bildirilmektedir.

yumurta-donasyonu-fiyatlari-sok-gercekler-2

Yumurta donasyonu yaptırmak isteyenlerin bu fiyatları baz alarak karar vermeleri sırasında yine de bu tedaviyi uygulayan merkezleri ile yapacakları görüşmelerde fiyatlara yol masrafları konaklama giderleri dahil edilebilmektedir. Yumurta Donasyonu fiyatları şok gerçekler Yumurta donasyonu tüp bebek tedavisi için uygulanan yöntemlerin tümünde uygulanmaktadır. Donorden ilaç desteği sağlanarak büyütülmekte olan yumurtalar alıcı durumundaki anne adayının eşi durumundaki kişinin spermiyle döllenmek sureti ile adayın rahmine yerleştirilmesi işlemi olmaktadır. Yaklaşık 10 yıla yakın zamandır yaygın olarak uygulanmakta olan tüp bebek yöntemi olmaktadır.

yumurta-donasyonu-fiyatlari-sok-gercekleri-3

Yumurta donasyonu uygulaması, çocuk özlemi çeken fakat başarılı olamayan çiftlere, alanında uzman Doktorlar tarafından en uygun tedavi yöntemlerini belirleyerek anne adaylarına en uygun şartlarda sağlıklı durumda olan ve genç donorlerden alınarak iyi kalitede olan yumurtalar sayesinde bu özleme son vererek anne ve baba olunmasına yardımcı olmaktadır. Günümüzde yapılan yumurta donasyonu Kıbrıs’ta uygulanan fiyatlar merkezlerin uygulamasına göre değişim gösterirken ortalama olarak Yumurta Donasyonu fiyatları şok gerçekler 4,500 EURO ile 8,000 EURO arasında fiyatlar verilmektedir Hangi Durumlar Oluştuğunda Yumurta Donasyonu Başvurusu Yapılır?

yumurta-donasyonu-fiyatlari-sok-gercekler-3

• Ergenlik döneminden itibaren hiç adet görmemiş olan, fakat rahim içi mukozasının durumunun iyi olduğuna karar verilen kişiler bu yönteme müracaat edebiliriler.

• Kemoterapi görme esnasında yada radyoterapi işlemi sonucunda yumurta hücrelerinin zarar görerek kaybolması, cerrahi yöntemler ile yumurtalıkların alınmasından dolayı veya nedeni belirlenmeyen olumsuzluklardan dolay erken menopoza girmiş olan kadınların durumunda olanlar.

• Daha önceden yapılan tüp bebek denemelerinde daha az veya hiç yumurta elde edilememiş olan kadınların durumuna uyan kişiler.

• Adet döneminin 3. günü uygulanan FSH değerlerinin 15 ve üzerinde olan hastaların durumunda olanların,

• Yapılan birden fazla başarısız IVF deneme işlemi sonucu olarak gebelik elde edilememiş olan kadınların durumuna uyan kişiler.

• Tüp bebek tedavisi uygulamalarında çok az miktarda veya defektli yumurta gelmesi nedeni ile gebelik belirtisi elde edilememesi durumları geliştiğinde yumurta donasyonu yada yumurta nakli tedavisi aynı zamanda yumurta bağışı tedavisi için başvuru yapılabilmektedir.

yumurta-donasyonu-fiyatlari-sok-gercekleri

Yumurta Donasyonu Fiyatları Şok Gerçekler Resimleri

 

yumurta-donasyonu-fiyatlariyumurta-donasyonu-fiyatlari-sok-gercekleri-2yumurta-donasyonu-fiyatlariyumurta-donasyonu-fiyatlari-sok-gercekleri-1yumurta-donasyonu-fiyatlari-sok-gercekleryumurta-donasyonu-fiyatlari-1yumurta-donasyonu-fiyatlari-3yumurta-donasyonu-fiyatlari-2

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb