Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır

Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır

Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır

 

Yumurta diyeti nasıl yapılır? Bu konuda birçok araştırma ve yapılan diyetlerin sonuçları ele alınarak elde edilen sonuçlar nasıl zayıflanır sorusuna değişik bir yöntem olarak çözüm oluşturmuştur. Yumurta diyeti yapanların belirli beslenme alışkanlığına sahip olmaları halinde bu girişimlerinden olumlu sonuç almaları olasılığı yükselmektedir. Bunun aksine yumurta diyeti yapmaya başlayıp ta sadece diyet yapmış olmakla da herhangi bir kilo kaybının oluşmayacağı gerçeğinden kaçılmamaktadır. Yumurta diyeti belirli zaman periyotlarında kilo kaybı sağlaması açısından tüm dünya ülkeleri tarafından uygulanan bir yöntem olmaktadır. yumurtada bulunan proteinin doğru kullanılması kilo kaybının yanında enerji elde etmeye de destek sağlamaktadır. Genel olarak spor yapanların yumurta akına ağırlık vermeleri yağ oranı düşük protein miktarının yüksek olmasından dolayıdır. Yumurta diyeti nasıl yapılır? Konusunda bilgi sahibi olunduktan sonra zaman aralığını çok iyi belirlemek gerekmektedir.

Bu konuda bilinmesi gereken en önemli husus; diyet programları tek besin maddesi üzerine yoğunlaşarak yapılan uygulama olmaktadır. bu nedenle vücut metabolizmasının bu tür bir beslenme türüne ne kadar uygun olduğu konusunda gerekli testlerin yapılmış olması gerekmektedir. Yumurta diyeti uygulamalarında zaman aralıkları vücut yapılarına göre değişim göstermektedir. Bu uygulama esasları bakımından 3 günde 3 kilo verdiren yumurta diyeti nasıl yapılır? Konusunda gerekli bilgiler edinilmesinin yanında 2 haftada 9 kilo verdiren yumurta diyeti nasıl yapılır konusunda da bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Bütün uygulamalarda beslenme alışkanlıklarının dışında bir uygulama esas alınmasından dolayı risk faktörü her zaman ön planda olmaktadır. Yumurta yenildikten sonra tok tutma özelliğinden dolayı geçen zaman içinde vücutta bulunan hazır yağların yakılması sayesinde kilo kaybı oluşturulmaktadır. 2 haftada 9 kilo verdiren yumurta diyeti Bu uygulamada esas olan nokta iki haftadan daha fazla süre uygulanması vücut yapısı bakımından sakınca oluşturmaktadır.

Bu yumurta diyeti nasıl yapılır? Uygulama listesi nasıl düzenlenmelidir? Yumurta diyeti listesi nasıldır? Yumurta diyeti listesinde hangi yiyecekler yer almaktadır? 2 haftada 9 kilo verdiren yumurta diyeti beslenme listesinde neler vardır? Uygulama esasları bakımından yumurta diyeti 1. Gün besin listesi İki hafta boyunca tüm sabahlarda aynı beslenme listesi uygulanmaktadır. Bu doğrultuda 1 veya 2 adet haşlanmış yumurta yanında bir adet greyfurt ve bir fincan şeker kullanılmamış çay veya kahve tüketilmektedir. Öğlen listesinde 1 veya 2 adet haşlanmış yumurta beraberinde greyfurt yenmelidir. Akşam öğünü olarak alınacak besin maddeleri: greyfurt yanında bir fincan kahve, iki adet yumurta ve bolca karışık salata ile birlikte bir dilim kızartılarak tüketilebilecek tam buğday ekmeği yenmektedir. 2 haftada 9 kilo verdiren yumurta diyeti uygulama esasları bakımından her gün aynı kalori miktarını aşmayacak şekilde ve yumurta tüketimine ağırlık verilerek diğer günlerde aynı doğrultuda uygulanmaktadır.

3 günde 3 kilo verdiren yumurta diyeti nasıl yapılır? Doktor kontrolünde yapılacak bu yumurta diyeti beslenme listesi olarak; 1.gün besin listesi: Kahvaltı: bir bardak yeşil çay yanında iki adet haşlanmış yumurta ve iki adet domates tüketilmektedir. Öğlen: bir bardak yeşil çay ile birlikte iki adet haşlanmış yumurta ve 120 gramı geçmeyecek şekilde balık yenmektedir. Akşam: bir kâseyi geçmeyecek şekilde sebze çorbası tüketilmektedir. Bu uygulama esasları doğrultusunda yumurta tüketimi aynı olacak şekilde günlük belirlenen kalori aşılmadan diğer günlerde uygulanmalıdır. 3 günde 3 kilo verdiren yumurta diyeti uygulamaya başlamadan önce yumurta diyeti nasıl yapılır? Yumurta diyetine başlamadan önce ne yapılmalıdır? Gibi konularda bilgi sahibi olunmalıdır. Ayrıca günlük su tüketimi 3 litrenin altında olmamalıdır. Spor aktivitelerine de önem verilerek günlük en az yarım saat yürüyüş yapılmalıdır. Olumsuz bir durumda diyet programı terk edilerek normal beslenme alışkanlıklarına dönülmelidir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb