Yoga Beden Sağlığına İyi Geliyor | Hanımların Dünyası

loading...

Yoga Beden Sağlığına İyi Geliyor

Yoga Beden Sağlığına İyi Geliyor

Yoga Beden Sağlığına İyi Geliyor

Yoga vücutta ki strese çok iyi gelir. Vücudu forma soktuğu kadar zihinsel yorgunluğunu da alıyor. Yapılan bir araştırma, yoga yapanların yapmayanlara göre gündelik hayatında çok daha az gerilim yaşadığı, ve sizlere midenizde veya kafanızda ağrılar olmadığını gösteriyor.  Yoga duruşları forma girmek ve öyle kalmak için etkili bir araçtır. Yoga yapmak isteyen pek çok kişi için sağlık açısında son derece etkili olan ve bedensel gelişime son derece iyi geldiği yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır.

Yoga-yapmak
Yoganın Vücuda Faydaları

Yoga da denge gelişince birey kendini daha iyi anlamaya başlar. Duygusal kontrol vasıtası ile aşırı yeme alışkanlığından kurtulunur. Belirli duruşlar kadınlarda adet öncesinde ve menopoz öncesi olduğu gibi menopoz dönemi belirtilerini ortadan kaldırır. Yoga duruşları omurgayı çeşitli şekillerde çalışmasını sağlar. Öne bükülme hareketlerini içeren duruşlar karın bölgesini hareketlendirir ve arındırır. Vücudunuzdaki sistemler yani sindirmler, kan basıncı vb dolaşaımlar uyarılır ve daha hızlı çalışır.
Yoga-yapma-sağlık
Yoga Nasıl Yapılır?

Arkaya doğru eğilme hareketlerini içeren duruşlar ve dolaşımı hızlandırır. Yoga duruşları yerçekiminin etkisini azaltarak ve organların yaşlanma ve sarkmasını frenler. Yoga yöntemlerivasıtası ile astım, kalp, obezite, madde bağımlılığı, depresyon, migren devam eden  rahatsızlıklar hafifler ve zaman içerisinde geçer. Yoga uygulayanlarda kalp krizi riskini de son derece azaltır. Sağlık açısından yoga bir hayli fayda sağlayan bir spor aktvitesidir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb