Yılbaşı Gecesi için Basit Tatlılar

Author

Categories

Share

Hafif ve Uğraş Gerektirmeyen Tatlılar

Yılbaşı gecesi için evimizi süsler, özenle yemekler yapar ve sofralar hazırlarız. Bu sofralarda çeşitli yemekler, mezeler, meyveler, kuru yemişler ve tabi ki tatlılar bulunur. Gecenin sonunda yediğimiz tatlının her zaman hafif olmasını isteriz. Bu sebeple sizler için hem çok fazla uğraş gerektirmeyen hem de bildiklerinizin dışında tarifleri olmayan tatlılar seçtik ve sizlerle paylaşmak istedik. Seçtiğimiz bu tatlıları hazırlamanız için yeni tariflere ihtiyacınız yok. Yalnızca kısa bir zaman ayırarak hazırlayacağınız bu tatlılar yılbaşı gecesi için hafif ve bir o kadar da güzel görünümlerden oluşuyor.

Çilek ve Krem Şanti’den Oluşan Noel Baba

Eğlenceli görünümüyle hem sizlerin hem de çocukların hoşuna gidecek olan son derece hafif bu tatlıyı yılbaşı gecesi için hazırlayabilirsiniz. Hiçbir tarif gerektirmeyen bu tatlı için yalnızca krem şanti ve çileklere ihtiyacınız var. Tatlıyı resimde olduğu gibi hazırlayabilirsiniz.

Yılbaşı İçin Çilekli Tatlı

Kar Taneleri ile Süslenmiş Çikolatalı Kek

Hemen herkesin bildiği çikolatalı fırın kek ile yılbaşına özel bir tatlı oluşturmak mümkün. Bu tatlı için hazırladığınız çikolatalı kekin üzerini marketlerde bulunan kar tanesi süsleri ile süslemeniz ve üzerine pudra şekeri serpmeniz yeterli olacaktır. Hoş görünümü ve lezzeti ile yılbaşı gecesinin harika tatlarından birini bu kek ile oluşturabilirsiniz.

Yılbaşı İçin Çikolatalı KekPudra Şekeri Serpilmiş Kakaolu Yıldız Kurabiyeler

Çok basit bir tarife sahip kakaolu kurabiyelerinizi yılbaşı gecesine özel hale getirmeniz için yalnızca pudra şekeri kullanmanız yeterli. Yıldız kurabiye kalıpları ile kestiğiniz kakaolu kurabiyelerin üzerine soğuduktan sonra pudra şekeri serpmeniz yeterli olacaktır. Bu kurabiyeleri tatlı olarak servis edebilir ya da yılbaşı masanızda şekerli mezeler arasında bulundurabilirsiniz.

Yılbaşı İçin Yıldız KurabiyeÇilek ve Krema ile Süslenmiş Browni Kek

Bardak veya küçük kalıp yardımı ile kesilmiş yuvarlak browni dilimlerinin üzerini çilek ve krema ile resimde görüldüğü gibi süsleyerek harika bir tatlı oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu tatlı için hazır browni keklerini de kullanabilirsiniz.

Yılbaşı İçin Çilekli Browni

Author

Share