Yıl Dönümü Sürprizleri

Author

Categories

Share

Yıl Dönümü Sürprizleri

 

1-Evlilik yıl dönümü sürprizleri kutlaması için her zaman en klasik fakat çiftler tarafından en çok tercih edilen kutlama türü; Eşlerin baş başa olacakları romantik bir akşam yemeği olmasıdır. Akşam yemeğinde farkı yaratacak olan , romantizmin dozunu belirleyecek olan kişi de, malumunuz üzere erkek eşler oluyor.

2-Evlilik yıl dönümünüzde eşiniz ile birlikte baş başa bir akşam yemeği planlıyorsanız mümkünse bunu sürpriz bir şekilde hazırlayınız. Bildiğiniz gibi erkeklerin özellikle evlilik yıl dönümü ve diğer özel günleri her defasında unuttuğu şeklinde bir ‘şehir efsanesi’ bulunur. Evlilik yıl dönümünüzde bu durumu kendi lehinize kullanın. Mesela eşinize karşı hiç falso vermeyerek sanki bu özel günü unutmuşsunuz gibi davranmayı tercih edebilirsiniz. Bu şekilde eşinize yapacağınız bir sürpriz, bu özel gecenin daha da unutulmaz ve etkileyici olmasını sağlar.

3-Yemek yiyeceğiniz özel mekanda daha önceden rezervasyon yaptırdığınızı varsayalım. Mümkünse manzarası olan veya deniz kenarında bir mekan ayarlayınız. Şimdi sıra bu özel gecede eşinize yapılabilecek Yıl dönümü Sürprizleri ne sıra geldi. Bunun için mekandaki şef garsondan destek alırsınız. Örneğin oturacağınız masayı, siz mekana girmeden önce güllerle, mumlarla donatmasını isteyin. Mekan sahibi ve ya orada çalışan arkadaşlar, gece boyunca kafanızdan geçirdiğiniz tüm sürpriz ya da romantik jestlerde size en büyük yardımcılar olacağı için, kendileri ile daha öncesinden irtibata geçmenizde yarar vardır. Aksi halde olası bir çok aksaklık sizi beklemektedir.

4-Bildiği gibi romantizm, kişiden kişiye değişen bir duygu birikimidir. Kimileri için romantik bir akşam yemeği evlilik yıl dönümü için yapılabilecek en romantik şey iken, kimi çiftler için çok sıradan gelir. Belki de eşinizi mutlu edebilecek ve kendisini bu anlamlı günde daha özel hissettirecek farklı fikirlere ihtiyaç bulunur. Mesela bir Rock Konseri ve ya Pop Konseri olabilir? Evlilik Yıl dönümü Sürprizleri eşinizin en sevdiği sanatçının konserine (konseri rahatlıkla izleyebileceği iyi bir noktada) rezervasyon yapıp sürpriz hazırlayabilirsiniz. Ya da bir tiyatro oyununa bir bilet almayıda tercih edebilirsiniz. Hatta size tavsiyemiz evlilik yıl dönümünüzde bol bol gülebileceğiniz ve kaliteli esprilerin olduğu Stand Up gösterisine bilet almanızdır.

5-Evde özel bir kutlama düşünürseniz kendi elleriniz ile eşinizin ve ya sevgilinizin beğendiği güzel bir akşam yemeği hazırlamayı tercih edebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, yemeğin mümkünse ağır bir yemek olmaması gerekir. Çünkü ağır bir et yemeğinin ardından uyku ve ya mayışma hali söz konusu olacaktır. Bununla birlikte, soğan ya da sarımsak gibi nefesin kötü kokmasına neden olabilecek türden yiyeceklerden de uzak durunuz. Yemek masasına ve ortama romantizm katmayı ihmal etmeyin. Yemek masasının üzerini gül yaprakları ile mum ışıklarıyla süslemeyi tercih etmelisiniz.

Yıl dönümü Sürprizlerin de Gecenizin kısa sürmemesi veya çabuk bitmemesi için, aşırı derecede alkol alınmasında yarar vardır. Ayrıca yemek masasında arka fonda kafa şişirmeyecek ve sohbetinizi bölmeyecek şekilde hafif bir ses ayarında slow bir müzik çalması, gerek dans etmeniz için uygun bir hava yaratacak gerekse de, birbirinize daha fazla yoğunlaşmanızı sağlar. Hatırlatmakta yarar görüyoruz, özel bir makyaj, mümkünse bu geceye özel bir saç tasarımı, özel bir koku ile kışkırtıcı, seksi, dekolte kıyafetler giyilmesi ve gecenizi daha romantik, daha unutulmaz kılar.

6-Burası çok mühim aman dikkat ediniz. Erkekler çiçeklere, kadınların gösterdiği gibi özel anlamlar yüklemese de, kadınlar için çiçek son derece önemli bir konudur. Bir erkek olarak, ‘Çiçeğin bir bayan için neden bu kadar özel anlamlar ifade ettiği’ konusunda kafa patlatmak yerine durumu kabullenmek en güzelidir. Bayanlar çiçek ile kendilerini daha özel ve daha değerli hissetmektedirler. Özetle, çiçeği kadınlara bir iltifat olarak kabul edebileceğiniz gibi, kendilerine bir sevgi gösterisi olarak da değerlendirmeniz mümkündür. Bayan eşinize/kız arkadaşa mutlaka ama mutlaka, yıl dönümünüzde aşkınızın somut bir nişanesi olarak, özenle hazırlanmış bir buket çiçek vermeyi unutmayınız.

Author

Share