Yeşillik ve Güzelliklerle Donatılmış Bir Akdeniz Kenti; Mersin

Author

Categories

Share

Yeşillik ve Güzelliklerle Donatılmış Bir Akdeniz Kenti; Mersin 

Mersin, Toros Dağları’na sırtını dayayan, Türkiye’nin en büyük limanına sahip, tarihi güzellikleri ve tatil köyleri ile dikkat çeken bir Akdeniz şehridir. Birçok uygarlığa yataklık eden Mersin, Antik kentleri, Camileri ve Kiliseleri, Kaleleri, Yaylaları ve Plajları ile gözde bir şehir konumundadır. Üstelik Mersin, son yılların turizm açısından hacminin büyüdüğü ile bilinmekte ve tatil, turizm ve sosyal aktiviteleri ile tanınan bir şehir olmaktadır. İçinde bulundurduğu sayısız güzellikleri, tarihi atmosferi ve sıcaklığı ile Mersin şehrinin; merak edenler, gezip görmek ve tatil yapmak isteyenler için en özel ve güzel noktalarını belirleyip sizlere sunmak istedik.

Karma Yaşam Merkezi; Mersin Marina

2011 yılı itibarı ile hizmet vermeye başlayan Mersin Marina, Doğu Akdeniz’in en büyük mirasıdır. Şehre yeni bir yaşam kalitesi getiren Mersin Marina; bünyesinde bulundurduğu spa, restoran,bar, yat kulübü, alışveriş ve spor merkezi gibi birçok sosyal olanağın merkezini oluşturmaktadır.

Mersin’in Japon Sokağı; Kushimato

1900′ lü yılların başında temelleri atılan Japonya ile dostluk ilişkileri ile Kushimato ismini alan bu sokak; denize bakan manzarası, eğlence mekanları, cafeleri ve Mersin’in lezzetlerini barındıran restoranları ile oldukça hareketli bir yer olup, her gün yüzlerce kişiyi ağırlamaktadır.

Doğanın Bir Mirası Olan; Cennet ve Cehennem Mağaraları

Cennet ve Cehennem obrukları doğal yollar ile kendiliğinden oluşmuş, çok derin olan, güzelliği ve gizemli yapısıyla tüm dikkatleri üzerine çeken mağaralardır. Cennet Çöküğü ve Cehennem Çukuru olarak adlandırılan bu mağaralar, Mersin’in en çok tarihi ve turistik ilgi çeken doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Cennet Çöküğü, yaklaşık 135 m derinliğe sahip olmakla birlikte, çöküğün tabanına inen merdivenli yolun bitiminde bir Zeus tapınağı barındırmaktadır. Cehennem Çukuru ise yaklaşık 110 m derinliğe sahiptir fakat çok dik ve dar olması nedeniyle tabanına inmek mümkün değildir.

Mersin Kızkalesi

Günümüze kadar birçok uygarlığa ev sahipliği yapan Kızkalesi, dokusu ile her adımda tarihi hissettiren bir güzelliktir. Kaleleri, kliseleri, sarnıçları, su kemerleri, kaya mezarları, lahitleri ve taş döşemeli yolları ile sahile 500 m açıklıkta bulunan Mersin Kızkalesi, tarih severler için vazgeçilmez bir yer olmaktadır.

Mersin, Tarsus Şelalesi

Berdan(Kydnos) Çayı üzerinde bulunan Tarsus Şelalesi nehir sularının 4-5 m yükseklikten dökülmesi ile meydana gelmektedir. Etrafında bulunan tesisler ile, doğanın güzelliğini, mavi ve yeşil renkleri ile yansıtan şelale, turizmin odak noktalarından biri durumundadır.

Mersin’in Tarihi Geçmişini Yansıtan Müzeler

Anamur Müzesi, Mersin Müzesi, Mersin Atatürk Evi ve Müzesi, Silifke Müzesi, Silifke Atatürk Evi ve Etnografya Müzesi, Tarsus Müzesi; turistik ve tarihi yapılar arasında bulunmaktadır ve eski çağlardan günümüze kadar olan dönemde Mersin’de yaşamış olan uygarlıklardan kalan eşyaları barındırmaktadır.

Mersin’e Ait Lezzetler

Geçmişten Gelen Olağanüstü Bir Lezzet; Tantuni

Mersin’e has bir dürüm çeşidi olan Tantuni, Türkmenlerden günümüze kadar gelen bir mirastır. Tantuni; şehrin en özel lezzeti olarak bilinir ve Mersin’in caddelerinde oldukça tantuniciye rastlamak mümkündür.

Mersin Denildiğinde Akla Gelen Lezzet; Cezerye

Havuç, toz şeker, ceviz ve hindistan cevizinden oluşan bu tatlı; Mersin’in bizlere sunduğu en özel lezzetlerden biridir.

Narenciye Festivalleri!

Narenciye ürünlerini ulusal ve uluslararası alanda tanıtma, narenciye tüketimini arttırma ve şehrin turizm hacmini yükseltme amaçları ile yapılan Narenciye Festivali, Mersin’e ait renkli ve eğlenceli bir sosyal etkinliktir. Festivalde spor etkinlikleri, dans gösterileri ve yarışmalar yapılmaktadır.

Author

Share