Yeşil Kahve (green coffee) Zayıflatıyor mu?

Author

Categories

Share

Zayıflamak için her diyet listesini, her yeni çıkan ürünü deniyorsanız yeni çıkan bir ürün olan yeşil kahve form içeceğinden söz etmek istiyoruz. Sonuçlarının ne derece doğru olduğunu bilemeyiz ancak form çaylarının ve diğer içeceklerin aslında doğru uygulandığında metabolizmayı hızlandırdığı için zayıflattığından eminiz.

Eğer sizde form çayı veya kahvesi ile zayıflamak istiyorsanız, uygulayabileceğinizden eminseniz yeşil kahveyi deneyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu içecekler yediğiniz her şeyi dışarı atmaz, atılabilenleri ancak atar. O yüzden sizde yağlı ve hamur yiyeceklerinden mümkün olduğunda uzak durmalısınız.

Yeşil Kahve Kullanımı

Günde sabah ve öğle olmak üzere iki defa bir fincan içerisine 2 çay kaşığı ile ölçerek sıcak su ilave ettikten sonra kullanılması tavsiye edilir.

Yeşil Kahve ve Çekirdeğinin Faydaları
Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) ailesinden olup Coffea cinsinden 5 metreye kadar boylanabilen bir ağaçtır. Çekirdekleri normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmez.

Yeşil Kahvenin Bilinen Yararları
Kafein maddesinin doğal deposu olan yeşil kahve metabolizma hızlandıran etkilere sahip olduğu için yarım saat içinde beyin faaliyetlerini hızlandırmaktadır.
Yeşil kahvede bulunan kafein maddesinin metabolizma artırıcı etkisi 3 ile 5 saat arasında değişmekte halsizlik ve yorgunluğu da önlemektedir. Yeşil kahvenin faydaları ise işlenmemiş ve kavrulmamış olduğundan dolayı antioksidan maddeler bakımından daha zengindir.

Vücuttaki yağ moleküllerini parçalar, vücudun bağışıklık sistemini korur. İki yönden de yeşil kahve zayıflama sağlayan yeşil kahve metabolizmayı hızlandırarak vücudun kalori harcamasına sebep olur, bir diğeri ise yeşil çay yaprağına göre 3 kat fazla antioksidan içerdiği için daha hızlı kilo vermeyi sağlamaktadır.

Yeşil kahvenin en önemli özelliklerinden birisi de tamamen doğal bir şekilde, sağlığı koruyarak zayıflatmasıdır. Bu sayede pek çok kilo sorunu çeken kişiler sağlıkları bozulmadan hem de gün boyu enerjik kalarak yağlarını yakmakta ve haftalar sürecinde sağlıklı bir şekilde zayıfladığını görecektir. Bu doğrultuda yeşil kahvenin düzenli ve kararlı bir şekilde içilmesi, sabah 1 defa ve akşam da 1 defa olmak üzere gün de toplam olarak 2 defa düzenli saatlerde her gün içilmesi oldukça önemlidir. Bununla birlikte zayıflama etkileri en fazla 2 hafta içerisinde kendisini gösterecektir. Bu nedenle düzenli kullanımın oldukça büyük bir önemi bulunmaktadır. Kişi ancak düzenli kullanım sayesinde sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ve sağlıklı kalabilir.

Yeşil kahveyi kullanılmaya başlandıktan ilk günden itibaren kişide pek çok etki ortaya çıkarmaktadır. Bu etkilerin başlıcası olarak gözlemlenebilecek olan su içme isteği sayesinde, kişinin günlük olarak içmesi gereken en az 2 litrelik suyu içmesi sağlanacak ve bu sayede su kişi de biriken gereksiz yağ ve toksinlerin vücuttan atılmasında oldukça etkin bir rol oynayacaktır. Su tüketimi boyunca vücudun işlevi de kolayca bir şekilde sağlanmakla birlikte, metabolizma da oldukça hızlı bir şekilde çalışmaya başlayacağından dolayı kilo verme süreci de bu şekilde devam edecek ve en az 2 haftalık süreçte kişi de kilo kaybı rahat bir şekilde gözlemlenebilmiş olacaktır. Fakat yeşil kahveyi düzenli bir şekilde en az 2 haftalık süreçte kullanılması ve günlük olarak 2 litrelik suyun tüketilmesi de oldukça önemlidir.

Tüm bu yeşil kahvenin etkilerine ek olarak kişinin yapacağı günlük yaklaşık 1 saatlik orta tempo yürüyüşünde kilo vermesinde etki edebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Author

Share