Güzellik Cilt Bakımı Yeşil Gözlü Bebekler ve Bebeklerde Cilt Bakımı

Yeşil Gözlü Bebekler ve Bebeklerde Cilt Bakımı

-

- Advertisment -

Yeşil Gözlü Bebekler ve Bebeklerde Cilt Bakımı

Bebekler doğduğu anda göz renkleri genelde mavi ve yeşil gibi açık renkler olabilir. Birkaç ay sonra bebeğin göz rengi değişebildiği gibi açık renk olarak da kalabilmektedir. Genelde göz bakımı bebeklerde özellikle dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesidir. Yeşil gözlü bebekler ve bebeklerde cilt bakımı için doğumdan sonraki iki yıl boyunca göz çevresinin temiz kalması hem gözün mikrop kapmasını önleyecek hem de cilt temizliğinin tamamlanmasını sağlayacaktır. Bebeğin göz çevresini temizlerken genelde en sık kullanılan madde anne sütüdür. Doğal içeriği nedeni ile bebeğin hem beslenmesine yardımcı olan hem de cilt temizliği için en uygun madde olan anne sütü bebekler için en faydalı maddelerden bir tanesidir. Yeşil gözlü bebekler de diğer bebekler gibi göz sağlığına dikkat edilmesi halinde sağlıklı kalacaklardır. İlk aylarda bebeğin çok sık dışarı çıkarılması uygun değilse de beş ya da altı aylık olduktan sonra bebeklerin dışarı çıkarılması ve güneş alması sağlanmalıdır. Yeşil gözlü bebekler ve bebeklerde cilt bakımı düşünüldüğünde bu durumda elbette güneşin etkileri de bebeğin cilt ve göz sağlığını etkileyecektir. Genelde güneşin yaydığı ışınlardan korunmak için yetişkinlerin güneş gözlüğü kullanması gerekir. Ancak bu durum bebeklerde zor olacağından güneşten korunmak için farklı yolların da kullanılması gerekebilir. Güneşten korunmak özellikle yeşil gözlü bebekler gibi açık renk göz rengine sahip kişiler için zorunludur.

Güneş ışınlarından daha çok etkilendiği için açık göz renkli insanların güneşe dikkat etmesi gerekir. Eğer sıcak havalarda bebeğinizi dışarı çıkarmak istiyorsanız şapka kullanarak ya da yüzünün güneşe gelmemesini sağlayarak güneşten koruyabilirsiniz. Aksi halde zamanla gözde sorunlar yaşanabilir. Bu nedenle güneşe dikkat etmek gerekir. Tıpkı güneş gibi gözün koruması gereken farklı durumlar da bulunuyor. Bebeklerde hassasiyet çok yüksek olacağı için bebeğiniz üşüttüğünde, farklı bir hava akımına maruz kaldığında gözde sulanma, çapaklanma gibi sorunlar görülebilmektedir. Bu tür sorunlar kısa süreli olduğunda korkulmaması gereken durumlardır. Genelde kullanabileceğiniz göz damlaları ile ya da anne sütü ile bebeğinizin gözlerinizi temizleyerek dezenfekte edebilirsiniz. Bebeklerin göz yapısı da tıpkı cilt yapısı gibi çok dikkat edilmesi gereken durumlardan bir tanesidir. Yeşil gözlü bebekler ve bebeklerde cilt bakımı önemli olduğu gibi tüm bebekler için cilt ve göz sağlığına dikkat edilmesi gerekir. Sürekli temiz kalmasına, hava şartlarına karşı hazırlıklı olmasına yardımcı olmak gerekir. Aksi halde hem ciltte hem de gözde sorunlar yaşanabiliyor. Özellikle sıcak havalarda bebeğin cildinin hava almasına dikkat etmek gerekir.

Bunun için kullandığınız kıyafetler, bulunduğunuz ortam, bebeğin kilosu da etken olan faktörlerdir. Ayrıca herhangi bir sorunda bebeğe bilinmeyen maddelerin verilmesi ya da kulaktan dolma bilgilerle bebeğe müdahale edilmesi sorunun daha da büyümesine neden olur. Bebeklerin doğduğu anda çok hassas olması nedeni ile cildinin korunması gerekir. Gerek hava şartları gerekse bebeğin kendisinde oluşan terleme, ıslaklık gibi durumlar çok hızlı şekilde cildin tahriş olmasına neden olur. Bu nedenle sürekli olarak kontrol etmek ve koruyucu önlemler almak bebeğin sağlıklı kalması için de gereklidir. Öncelikle bebeğin çok fazla nemlendirilmemesi gerekir. Bu anlamda eğer kullandığınız nemlendirici ya da bakım yağları gibi ürünler bulunuyorsa az miktarda kullanmakta yarar var. Bu tür yağlar genelde banyo sonrasında kullanılması halinde daha etkilidir. Bu nedenle normal zamanlar yerine bebeğinizi banyo yaptırdığınızda yağ kullanırsanız cildinin daha yumuşak ve nemli kalmasını sağlarsınız. Bunun yanı sıra bebeklerde cilt bakımı için özellikle pişik soruna dikkat etmek gerekiyor. İlk aylarda bebeğinizin çok sık altını değiştirmeniz gerekeceği gibi kısa sürede değiştirilmediğinde halinde çok hızlı şekilde pişik olduğunu görebilirsiniz. Bu durumu engellemek için en az 2 saat ara ile bebeğin altının açılması ve doğru şekilde temizlenmesi gerekir.

Eğer bebeğinizin altını açtıktan sonra yıkama imkanınız varsa yıkamak daha etkilidir. Ancak yıkama imkanınız yoksa mutlaka bebeğinizi altını temizlerken pudra ve pişik kremi kullanmanız gerekir. Pişik olmasa bile bebeğinizin altını her açtığınızda pişik kremi kullanmanız cilt sağlığının da korunması için önemlidir. Yeşil gözlü bebekler ve bebeklerde cilt bakımı için çok pahalı kremler ya da pomadlar kullanmanız gerek yok. Genelde eczanelerde bulabileceğiniz pişik kremleri bunun için yeterli olacaktır. Bunun dışında kullandığınız pudranın da kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Bazı markalar kalite açısında düşük olduğu için hem pişiğin önlemesine etki edemiyor hem de cilde zarar verebiliyor. Bebeğinizin günlük bakımında her zaman kullandığınız zıbın, atlet gibi cilde ilk temas kıyafetleri değiştirmeniz gerekir. Her gün değiştirmediğiniz takdirde bebeğin de huzursuz olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca yeşil gözlü bebekler ve bebeklerde cilt bakımı için kullandığınız kıyafetlerin daha çok pamuklu kumaşlardan olmasına dikkat etmeniz gerekir. viskon, naylon ya da benzeri karışımla hazırlanmış kumaş türleri bebeğin cildinize zarar verir. Özellikle sıcak havalarda bu tür kumaşlar size büyük sorunlar çıkarabilir.

Bu nedenle öncelikle pamuklu kumaşları tercih etmeye özen göstermenizde yarar var. Günümüzde kıyafet açısından bakıldığında bebekler için çok şirin ve göz alıcı tasarımlar kullanılabiliyor. Tül, şifon gibi kumaş türlerinin de içinde yer aldığı bu ürünler kısa süreli kullanımlar için idealdir. Genelde özel durumlarda bu tür kıyafetleri kullanabilirsiniz. Ancak her zaman bebeğin yedek kıyafetleri olmalı ve kısa sürede terlemeye neden olabilecek kıyafetlerin değiştirilmesi gerekir. Cilt yapısına dikkat edilmemesi halinde isilik denilen cilt rahatsızlığı meydana gelir. İsilik daha çok cildin nefes almaması, sıcak hava ve terleme gibi durumlar sonucunda oluşur. Genelde de bebeklerde en sık rastlanan cilt sorunlarının başında gelir. Bu tür durumlarda pişik kremleri kullanılabiliyor. Yeşil gözlü bebekler ve bebeklerde cilt bakımı için doğru ürünleri seçmeye özen göstermeniz gerekir. Alkol içeren ya da bilmediğiniz maddeleri içeren ürünleri kullanmamanız gerekir. Bebeklerin cilt yapısı çok hassas olduğu için her krem ya da markanın kullanılması da uygun olmayacaktır.

Kullanacağınız ürünlerde bebeğinizin de cildine uygun ürünleri kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Son yıllarda özellikle alerjik reaksiyonlar çok sık görülüyor. Bu nedenle bebeğinizi varsa alerjik olduğu maddelere karşı da tedbir almanızda yarar var. Genelde bebekler için çok hafif ve alkol içermeyen kremler tercih edilir. Bunun için doktorunuza danışmadan krem kullanmamaya özen gösterin. Bebeğinizin kullandığı kıyafetler gibi cildine temas eden diğer eşyalara da dikkat etmeniz gerekir. Kullandığınız hazır bezler, ıslak mendiller de bebeğin cildi için uygun olmayabilir. Bu nedenle bu tür ürünlerde kaliteli ve güvenebileceğiniz markalara öncelik vermenizde yarar var. Yeşil gözlü bebekler ve bebeklerde cilt bakımı dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kullanacağınız ürünlerde öncelikle bilinen ve tanınan markalara yer verin. Eğer çok ucuz ya da bilmediğiniz markalar kullanırsanız sorun yaşayabilirsiniz. Tıpkı yetişkinler gibi bebekler de cilt sorunlarında rahatsızlık duyar. Bu nedenle bebeğinizin huzurlu olması için cildine önem vermeniz ve sürekli olarak takip etmeniz daha sağlıklı ve mutlu bir bebek olmasına yardımcı olacaktır.

Yeşil Gözlü Bebekler ve Bebeklerde Cilt Bakımı Resimleri

 

Önceki İçerikDondurma Tavsiyeleri
Sonraki İçerikArdıç Katranı Sabunu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you