Yengeç Burcu Özellikleri | Hanımların Dünyası

loading...

Yengeç Burcu Özellikleri

Yengeç Burcu Özellikleri

Gurubunuz : Su

Uğurlu gününüz : Pazartesi

Uğurlu sayınız : 2

Uğurlu taşınız : Yakut, aytaşı

Uğurlu renkleriniz : Beyaz, gümüş, beyazımsı, gri

Uğurlu çiçekleriniz : Nilüfer, beyaz gül, zambak

Uğurlu kokularınız : Misk, müge, leylak

Uğurlu müzik : Aşk şarkıları

En belirgin özelliğiniz : Sadakat

En büyük emeliniz : Maddi güven

En büyük hatanız : Dikkatsizlik

En büyük arzunuz : Toplumda yükselme

Burcun karakteristik özellikleri

Yaşamlarındaki her konuda aşırı bir şekilde hassas alıngan ve kuruntulu olan yengeçleri tanımlayan sözcük ‘hissederim’ dir. Sorumluluk duyguları çok gelişmiştir. Her işte olağanüstü olan ayrıntıcılıkları işlerinde mükemmeliyetçiliği getirir. Ayni sorumlulukları karşılarındakilerden de beklerler. Yengeçler duygusallıkları ve duyarlılıkları ile tanınırlar. Çevresindeki her insandan da ayni hassasiyeti bekledikleri için kolay geçinilir tipler değildir. İyi günlerinde neşeli iyi kalpli yardımsever düşünceli ve anlayışlıdırlar. Fakat herhangi belirgin bir neden olmadan somurtkan ve alıngan olabilirler. Yakınlarını ve arkadaşlarını çok sevmelerine karşın bunu pek belli etmezler. Kendilerini herhangi bir şekilde inciten kişileri zor bağışlarlar ve yapılan hareketi asla unutmazlar. Yengeçler müziğe ve dinsel konulara karşı ilgilidirler. Sabırlı olan yengeçler tartışmalardan kesinlikle hoşlanmazlar. Duygularını sessiz bir şekilde saklarlar.

Yengeç-yengeç: Yengeç akıllı, duygusal, romantik ve sağduyuludur. Sevdiği zaman karşısındaki için yapmayacağı şey yoktur. Sadık ve eğlenceli bir partner olacaktır.

Yengeç-koç: Yengeç insanı hassas, duygusal ve romantiktir. Derin duygulara sahiptir ve ilgiden çok hoşlanır. Koç ise hareketli, zeki, dışa dönük ve özgürlüğüne düşkün bir karakter çizer. Yengeç burcunu anlamak zordur.

Yengeç-boğa: Yengeç hassas, duygusal ve romantiktir. Derin duygulara sahiptir ve ilgiden çok hoşlanır. Kendini daima güvende hissetmek ister. Boğa da aynı şekilde hassas, güvenilir, duygusal ve sadıktır. Bir kez sevdi mi yapamayacağı fedakarlık yoktur.

Yengeç-ikizler: İkizler değişken yapısı nedeniyle sürekli farklı bir yapıya bürünür. Anlaşılması zordur. Duygularının gerçek olup olmadığı konusunda yengeçin çok sabırlı olması gerekir. Yengeç burcu sakin ve güvende olmaya ihtiyaç duyan bir tiptir.

Yengeç-aslan: Aslan burcun üyeleri gururlu ve mağrur yapısıyla pohpohlanmaktan çok hoşlanır. Bu durum yengeç insanının pek yapabileceği bir şey değildir. Çünkü yengeç duygularını sözle ifade etmek konusunda yeteri kadar başarılı değildir.

Yengeç-başak: Yengeç burcu hassas, duygusal ve romantiktir. Derin duygulara sahiptir. Çevresindeki her şeyi yüreğinin sesiyle yorumlar. Oysa başak burcu insanı tam tersi bir karakter çizer; gerçekçi, mantıklı, olaylara akıl çerçevesinden bakan ve duygusallığını fazla belli etmeyen bir karaktere sahiptir.

Yengeç-terazi: Yengeç, terazinin tutum ve davranışlarını anlamakta güçlük çeker. Terazi bazı tutarsız davranışlarıyla karşı tarafı şüpheciliğe iter ve aralarında iletişim problemi yaşanır. Terazi burcu ne kadar duygusal olursa olsun, yengeç derin duygulara sahip olması imkansızdır

Yengeç-akrep: Her iki burç da su grubundandır. Dolayısıyla ortak özellikleri oldukça fazladır. Yengeç hassas, duygusal ve romantiktir. Akrep ise tutkulu, akıllı, duygusal ve açık sözlüdür. Kendine oldukça güvenir. Etkileyici bir dış görünümü vardır. Eğer severse tutkulu bir aşık olacaktır.

Yengeç-yay: Derin duygulara sahiptir. Çevresindeki her şeyi yüreğinin sesiyle yorumlar. Yay ise ele avuca sığmayan, bağımsızlığına düşkün ve kısıtlanmaktan hoşlanmayan haşarı bir çocuk mizacındadır

Yengeç-oğlak: Yengeç burcu insanının onu elinde tutması için ona güven vermesi ve düşüncelerini yumuşak bir dille ifade etmesi gerekir. Oğlak maddi yönden cimri denilecek kadar tutumludur. Bunun nedeni kendini güvende hissetme duygusundan kaynaklanmaktadır.

Yengeç-kova: Yengeçin çok akıllı davranması ve ona yönlendirildiğini hissettirmeden onu idare etmesi gerekir. Her iki taraf da arzulu ve tutkuludur. Fakat yengeç burcunun duygusallığı daha ağır basar. Kova burcu mantıklıdır.

Yengeç-balık: Her iki tip de birbirlerinin duygusal değişimlerini kolaylıkla anlayacak ve birbirlerine uyum göstereceklerdir. Yalnız balık burcu insanının hayalperest bir yanı da vardır. Bu konuda yengeçin onu yönlendirmesi gerekir.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb