Yaz Mevsiminde Uygulanan Meyve Diyeti

Author

Categories

Share

Çoğunlukla bu diyet yaz ayların da kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve tam bir sonuç alabileceğiniz diyettir. Özellikle kısa zaman içersin de ve hızlı olarak kilo vermek isteyen kişiler için düşünülerek hazırlanmış olan bir diyet programıdır. Genel olarak bu diyet sayesin de kişinin vücudunda mevcut olan toksinlerden arındırırken aynı zaman da cildinizin çok daha parlak görünmesini sağlar. Ancak bazı meyveleri tüketirken dikkat etmek gerekmektedir. Mesela; armut, elma, şeftali gibi bazı meyveler kişiyi çok daha hızlı olarak acıktırır. Bunun için meyveyi tüketmeden önce mutlaka metabolizma tik işlevini bilerek tüketilmelidir. Ancak diyetler de en çok dikkat edilmesi gereken ise hem öğünler hem de ara öğünlerdir.
Meyveler özellikle hangi öğünler de tüketilmeye özen gösterilmelidir
Genellikle metabolizmanın daha düzenli olarak çalışması için öncelikle meyvelerin ara öğünler de tüketimi önerilmektedir. Hatta kalorisi düşük ve aynı zaman da tok tutan, tüketimi kolay ve kolaylıkla bulunabilir meyve olmalıdır. Genel olarak meyvelerin ana öğün olarak tüketilmesin de hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Eğer yemek ile beraber meyve tüketimi yapılır ise bu sayede vücutta yağlanma oluşmaz.
Size bir günlük meyve diyetinden örnek sunalım
Sabah kahvaltısı;
Öncelikle bir fincan çilek, bir şeftali, bir kayısı, yarım litre maden suyu, yarım elma ve isteğe göre birkaç tatlandırıcı takviyesi ile kendinize bir meyve salatası hazırlayın. Hazırlanan bu meyve salatasının yarısının tüketimi kahvaltınızı oluşturacaktır.
Ara öğün;
Hazırlanan meyve salatasının diğer yarısı,
Öğle yemeği;
İki adet köfte ya da 60 gram tavuk eti
Bir kâse yoğurt, ince dilim ekmek
Bir kâse salata (bir tatlı kaşığı kadar yağ)
Ara öğün;
3-4 adet kepekli bisküvi ya da kraker
Akşam yemeği;
Dört yemek kaşığı kadar sebze yemeği, bir adet mevsim meyvesi ve bir kâse yoğurt

Author

Share