Yaşlı Gösteren Giyim Hataları Nelerdir

Author

Categories

Share

Yaşlı Gösteren Giyim Hataları Nelerdir

 

yasli-gosteren-giyim-hatalari-nelerdir

Modern, genç ve şık görünmek istiyorsanız yaşına uygun giysiler giymelisiniz. Giysiler ile farklı stiller oluşturabilir, farklı görünümler elde edebilirsiniz. Bazı giyim hataları ise sizi yaşlı göstermeye sebep olur. Dar jean pantolonlar, koyu renkli çerçeveye sahip gözlükler gibi bazı giyim hataları sizi daha yaşlı gösterir. Gelin, sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecek giyim hatalarının neler olduğunu detaylı inceleyelim.

Siyah renk: Her zaman moda olan ve her ortama uyum sağlayan siyah renk pek çoğumuzun tercihidir. Ancak yaş ilerledikçe siyah renk kullanımı, ciltteki solukluğu ve çene, göz çevresindeki kırışıklıkları vurgular. Siyah renk kullanımında açık renkli fuar veya kolye kullanarak dikkati farklı yöne kaydırabilirsiniz. Ayrıca siyah renk yerine kahverengi, zeytin yeşili ve taba gibi renkler de kullanılabilir.

Uzun etek: Yaş ilerledikçe sarkık bacakları saklamak için dize kadar uzanan uzun etekleri tercih etmeniz sizi olduğunuzdan da yaşlı gösterir. Diz hizasındaki etek boyu idealdir.

Dar jean pantolon: Eğer vücudunuzda fazlalıklar varsa dar pantolonlar size yakışmayacaktır. Bunların yerine esneyebilen likralı pantolonları tercih edebilirsiniz.

Koyu renkli çerçeveye sahip gözlükler: Koyu renkli ve kalın çerçeveli gözlükler, göz çevrenizdeki kırışıklıkları ön plana çıkarır. Işıltılı ve taşlı, plastik çerçeveli gözlükler sizi daha genç ve modern gösterir.

Balıkçı yaka: Dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmaları gizlemek için balıkçı yakalı kazaklar tercih ediyorsanız yanlış yoldasınız. Bunun yerine göğüs ayrımını gizleyen V yakalı veya bisiklet yakalı giysileri tercih edebilirsiniz.

Geniş blazer ceket: Vücudunuzda fazlalıkların olduğu düşündüğünüz kalça, kollar ve karnınızı saklamak için geniş blazer ceket yerine beli pensli, kısa ve kesimi vücudunuza uygun ceket tercih etmelisiniz. Vücudunuzdaki fazlalıkları toparlamak için korse kullanılabilir. Ancak çok dar korseler nefes almanızı zorlaştırır ve hareketlerinizi kısıtlar. Sütyen seçiminde ise dikkat etmeniz gereken nokta, büyük gelen ve gevşeyen sütyenler den uzak durmanızdır. Çünkü bedeninize uymayan sütyen de sizi yaşlı gösterir.

Author

Share