Yara İzlerine Nasıl Bitkisel Bakım Uygulanır

Author

Categories

Share

Yara İzlerine Nasıl Bitkisel Bakım Uygulanır

 

yara-izlerine-nasil-bitkisel-bakim-uygulanir

Yara izleri kendiliğinde kapansalar da yada dikiş benzeri müdahaleler uygulansa da iz kalması yüksek olasılıktır.Günümüzde yapılan mikro ameliyatlar yara izlerinin kalıcılığını azaltsa da yada eski yara izlerinin ameliyatla düzeltilmesi mümkün olsa da yara izlerine bitkisel çözümler ameliyattan önce denenmesi gerekenler arasındadır.Bir çok bitki cildimizde oluşan izlerin giderilmesinde önemli rol oynar.Doğru karışımları yaparak yara izleriniz den kurtulabilirsiniz.

Evde yapacağınız doğal kremle yara izlerinin görünümünü düzeltmeniz mümkün. 2 yemek kaşığı taze ceviz yaprağını bir havanda ezip içine 1 yemek kaşığı gliserin ve 2-3 damla aloevera suyu ekledikten sonra iyice karıştırarak elde edeceğiniz kremi kullanmadan önce 1 hafta bir kabın içinde 1 hafta bekletmeniz gerekmektedir.Böylelikle onarıcı ceviz yaprakları özünü karışıma bırakacaktır.Bir hafta sonra günlük olarak yara izinize sürmeniz ve düzenli uygulamanız yara izinizin görünümünüzü azaltacaktır.Yara izi tamamen geçene kadar bir sabah bir akşam olmak üzere kremi uygulamaya devam edin. Tarçında yara izlerine bitkisel çözüm sunan bir bitkidir.2 bardak suda 2 yemek kaşığı tarçını yada 5 6 adet çubuk tarçını kaynatarak suyunu cildinize pamuk yardımı ile sürmeniz düzenli kullanımda yara izinizi giderecektir..Günde 2 3 defa kullanmanız yeterli olacaktır. Rokayı sıkıp çıkan suyu cildinize sürmenizde yara izlerinize iyi gelecektir.

Ayrıca roka tohumlarıyla da bu kürü uygulayabilirsiniz.Roka tohumlarını toz haline getirdikten sonra 10 dakika bekletip az su ile karıştırdıktan sonra yara izlerinize pansuman yaparak uygulayabilirsiniz.Roka ile yara izlerinize bitkisel çözümler sunmanız mümkün. Yanık yaraları için Kantaron, kalendula, papatya ve melisa yağlarının karışımını kullanmanız izlerin geçmesine yardımcı olacaktır. Kantaron yağı ve kalendula yağını aynı zamanda kesik yaraları için henüz yaranız tazeyken kullanmanız yaranın onarılma sürecini hızlandıracaktır. 2 yemek kaşığı yoğurdu 1 çay kaşığı kabartma tozu ile karıştırıp yara izlerinin üzerine sürmenizde yara izlerinize çözüm olacaktır.

Author

Share