Yakı Nedir | Hanımların Dünyası

loading...

Yakı Nedir

Yakı Nedir

Yakı Nedir

Yakının ne olduğunu bilmeyen insanlara bu yazımız gerçekten de çok iyi bir şekilde bilgi verecektir. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Yakı nedir diye sorarsanız yakı demek bazı hastalıkları iyileştirmek için yaralar üzerine sarılara denir. Hatta bazı insanlar buna yakı bandı da demektedir. Yakı vücutta ağrısı olan insanlara o bölgeye yapıştırılacak olan ilaçlı bir bez olmaktadır. Yakı bandını yapıştırılacak bölgeler bel, omuz ve boyundur. Aynı zamanda da kas ve eklemlerin ağrılarına da bu yakı oldukça iyi geldiği de söylenmektedir. Bunu sakın unutmayınız. Bununla birlikte eklem ağrılarında incinme ve burkulma yaşayan insanlara bu yakı bandının çok faydası vardır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bel ağrınız zaman, zaman tutuyorsa bu yakı bandını mutlaka denemelisiniz diyorum. Yakının asla kullanılmaması gereken zamanlar da vardır. Hamile bayanlar ve bebeğini emziren bayanlar kesinlikle yakı bandını kullanmamaları gerekmektedir. Çünkü bu çok sakıncalı bir durum olabilir. Ayrıca yakıyı sakın çocuklarda denemeye kalkmayınız. Çocukların ciltleri hassas olduğundan dolayı yakı çocukların ciltlerine zarar verebilme ihtimali vardır.

Yakı Nedir insan vücudunda kırk sekiz saatten fazla kullanılmaması gerekir. Eğer aynı bölgeye yakı uygulayacaksanız o zaman iki haftadan fazla aynı bölgede kalmamalıdır. Yakının ne olduğunu bilmeyenler için yakı hakkında bilgi edinebilmek için sayfamızda resimli bir şekilde anlatımları bulunmaktadır. Dilerseniz sitemize tıklayıp incelemeniz yeterlidir. Peki yakının nasıl etki ettiğini merak ediyorsanız yakının içerisinde bulunan sinir molekülleri ile ağrı algılanıp ve daha sonra da uyarmaktır. Bu molekül sinir taşıdıkları için de ağrıyan merkeze de ulaşarak ağrı engellenir. Yakıcı bir ağrı kesici olarak da bilinmektedir. Yakı Nedir ağrıyan yerlere kullanmak zor değildir. Yani yakının kullanışı asla zor değildir. Ülkemizde bel ağrısı çeken bir çok insan vardır. Bu yüzden de bel ağrısı tedavisinde kullanımı çok basittir. Ağrı şikayeti çekenler için kesinlikle bir numaradır.

Öncelikle yakı otsu adı verilen bir bitkiyi ısıtıp sonrasında da merhem ile elde edilmiştir. Yakının ağrılarda kullanılmasında hiç bir yan etki ve zararı yoktur. Yakı çok mucizevi bir ilaçtır. Adeta ağrıyı hemen kesen bir özelliği vardır. Yakı Nedir ağrıya bel ağrısına yanma hissi vererek ağrıyı kesmeye çalışmaktadır. Ağrılar için bu tedavi metodunu bence uygulamalısınız diyorum. Yakı bandını ağrı çeken herkese tavsiye etmekteyiz. Yakı bandının içeriğinde ilaç içeriği bulunur. Yakı bandını yalnızca eczanelerde bulabilirsiniz. Yakı bandını ağrıyan bölgelerde sadece iki gün bekletmeniz yeterli olacaktır. İki gün yakı bandı durduğu zaman iki gün sonra etkisini hemen göreceksiniz ve ağrınızın kesildiğini göreceksiniz. Yakı bandının özelliği sadece iki gün ve iki gün sonra ise etki yok olacaktır. Bir çok doktorlarda yakı bandının ağrılara tavsiye edildiğini söylemek isterim.

Yakı bantları daha çok belde, boyunda ve omuzda kullanılmaktadır. Ama bilmeniz gereken bilgilerden biri de yakı bandını çıkartmaya kalktığınız zaman eğer acı hissediyorsanız yakı bandı bir gün daha vücudunuzda beklemelidir. Hala yakı bandını çıkaramıyorsanız o zaman birinden yardım alarak yakı bandını çıkarmalısınız. Yakı bandının fiyatı ise on beş liradır. Eczanede yakı bandını almak istemezseniz o zaman internet sitelerinden de yakı bandını satın alabilirsiniz. Yakı bandı sinirleri uyardığı için insanlar vücudunda yanma hissetmektedir. Spor yapan insanların çoğunda burkulma gibi problemler olmaktadır. Spor yapan insanların yakı bandını kullanmalarında hiç bir sorun yoktur. Yakı bandı sayesinde ağrılardan hemen kurtulacaksınız. Yaralanmalar için de yakı bandı önerilir. Ağrılar böylelikle hemen geçmeye başlamaktadır. Yakı bandı dediğimiz gibi yan etkileri yok ama sadece yara bandını iki günden fazla vücudunuzda tutmayınız. Aksi takdirde vücudunuz kızarabilir. Bel ağrısı, omuz ağrısı ve sırt ağrısı gibi ağrılarınızdan hemen kurtulabilirsiniz. Yakı bandını bacaklar için de kullanmanız mümkündür.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb