Yağmurda Makyaj Akmasını Önlemek İçin Makyaj Tüyoları

Author

Categories

Share

Ülkemizde sonbahar ayının girmesiyle beraber yağmurlar birçok bölgeyi etkisi altına aldı. Bayanlarımızın büyük kısmı da yağmurda makyaj yapmaktan oldukça fazla çekiniyor. Özellikle çalışan bayanlarımızın büyük kısmı makyaj yaptığından dolayı yağmurlu günlerde hazırlıksız yakalandığı takdirde zorluk yaşamaktadır. Oysa vereceğimiz yağmurda makyaj tüyoları ile artık endişe etmenize gerek kalmayacak.

Yağmurda fondöten kullanmak yüzünüzde akmalara ve lekelere neden olacağından, yağmurlu günlerde renkli nemlendirici uygulamanız doğru olacaktır. Böylece havanın cildinize zarar vermesini önler, hem de kapatıcı yerine geçecektir.

Maskara da ise mutlaka suya dayanıklı akmayan maskara kullanmanız şarttır. Aksi halde yüzünüzde hiçte hoş olmayacak görüntüler yaşanabilir. Bundan dolayı tüm sonbahar ve kış mevsiminde akmayan maskara kullanmanız gerekir.

Allık olarak ise toz allıklar yerine krem olan allıklar yağmurlu günler için idealdir. Bir de kapatıcı kullanmanız gerekiyorsa doğru renk seçimi ve sadece kapatmanız gereken bölgeye kullanarak yağmurlu gün makyajınızı tamamlamış olacaksınız. Ayrıca tek ruj ve sürme de sade ve kullanışlı yağmurlu gün makyajı olabilir. Ayrıca yanınızda her aman kontrol için ayna bulundurmanızda yarar vardır.

 

 

 

 

Author

Share