Yağlı Ciltlere Bitkisel Çözümler | Hanımların Dünyası

loading...

Yağlı Ciltlere Bitkisel Çözümler

Yağlı Ciltlere Bitkisel Çözümler

Yağlı Ciltlere Bitkisel Çözümler

Yüzyıllar boyunca kadınlar güzelliklerini korumak ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için birçok yöntem kullanıldı. O zamanlar günümüzde ateş pahası olan kozmetik ürünler olmYağlı-cilt-görünümadan ciltlerine bakım yapan kadınlar hem daha ekonomik hem de doğal güzelleşmenin en güzel formüllerini bulup hayata geçirdi.


Limon Kabuğu Mucizesi

Özellikle aşırı yağlı cilt tipine sahip olan bayanlara önerilen bu mucize oldukça kolay bir uygulama ile yağ seviyesinin dengelenmesini sağlıyor. Yağlı cilt tiplerinin kurutulması vücudun daha fazla yağ ile karşılık vermesine sebep olacağından tamamen kurutulmaması gerekir.

Limonun kabuğunu soyun eğer büyük bir limon ise bir adet yeterli olurken küçük limon ise iki adet kullanın. Limon kabuklarını su dolu bir bardağa koyup bir süre bekletin. Yumuşamış olan kabukları mikserden geçirerek kıvamlı bir kür elde edin. Yüzünüze uygulayıp bir süre bekletip su ile nazikçe durulayın Ardından mutlaka nemlendirici uygulayın.

Karbonat ve Maya Karışımı Mucizesi

Normal ve yağlı cilt tipleri için önerilen bu karışım ile hem cilt lekelerinin görünümünü hafifletecek, hem yağ dengesini kontrol altına alacak hem de hücre yenilemesi ile sağlıklı bir tene kavuşacaksınız.

Yaklaşık 1 çay kaşığı kadar karbonat ve aynı ölçülerde olan 1 çay kaşığı mayayı karıştırın. İçine yaklaşık 10 damla kadar su ilave edip macun kıvamı almasını sağlayın. Hazırlamış olduğunuz maskesi yüzünüze sürüp kurumasın için bekleyin. Ardından durulayıp nemlendirici kullanın.

Yağlı Ciltlere Bitkisel Çözümler Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb