Yağ Yakıcı Haplar Nelerdir? | Hanımların Dünyası

loading...

Yağ Yakıcı Haplar Nelerdir?

Yağ Yakıcı Haplar Nelerdir?

Piyasa üzerinde Termojenik haplar olarak karşımıza çıkan yağ yakıcılar, Doğru bir şekilde kullanıldığında zayıflamak adına oldukça etkili yöntem, Yanlış kullanıldığında ise oldukça sağlığı riske atan bir tehlikedir. Öncelikle yağ yakıcı haplarından kullanacaksanız tiroit hormonu seviyesini ölçtürmeniz beraberinde köklü bir sağlık testinden geçmeniz gerekiyor.

Genellikle bir çok kişide hipotiroidi rahatsızlığı hızlı olarak boy gösterir beraberinde büyümesi sonucunda guatrı hastalığını ortaya çıkartırdı. Trioid hormonu yetersizliği olanlar çabuk yorulurlar ve hareket etmeyi pek sevmezler. Bu da zamanla obezite ya da fazla kilo sorunlarına yol açabilecek seviyededir.

metamfetamin-kullanimi[1]

Yağ yakıcı hapların insan metabolizmasını hızlandırdığı ve çok hızlı bir zayıflama sağladı doğrudur ki verdiğiniz bu kiloların yarısı vücudunuzda tutulan sudur. Yağ yakıcı hapların zararları ve yan etkilerini de görmezden gelemeyiz. Kimi zaman bağımlılığa kadar giderken bırakıldığında bir anda psikolojik etkenlerinde getirmektedir. Biz burada efedra içeren yağ yakıcılardan bahsediyoruz. Efedrin ne diye soracak olursak bir tür kimyasal madde yani alkaloit olup insan vücudunun metabolizmasının hızlandıran etkileri olan bir biyokimyasal bileşiktir. Efedrin’in çok tehlikeli olmasının nedeni, Metanfetamin adı verilen bir enzimi üzerinde barındırmalısınız.

Metanfetamin maddesi, İnsanları çok daha güçlü ve enerjik hissi verir. Psedöefedrin de efedrinin bir başka türdüür ve aynı etkileye sahiptir. Kalpleri yeterince güçlü olmayan kişiler de kalp krizine neden olabilmektedir.

Sinefrin Nedir?

220px-Synephrine.svg[1]Sinefrin de yağ yakıcı haplarda kullanıldığında çok daha zararlı olabilen bir kimyasal
bileşiktir. Efedrin gibi kan basıncını yükseltir ve metabolizmayı hızlandırır. Fakat bu maddeler steroid dediğimiz doping tarzında ve zayıf bünyelerde kalbi zorlayabilir.

Doğal olarak bir yağ yakıcı termojenik bileşik arıyorsanız akıllara ilk olarak kafein gelir. Fakat kafeininde fazla tüketilmesine durumuna uykusuzluk problemine yol açtığını bilinmektedir. Zaten termojenik yağ yakıcıların genel olarak yan etkileri arasında uykusuzluk ve enerji bindirmesi sonu hep vardır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb