Vücut Tipine Göre Gelinlik modelleri

Author

Categories

Share

Vücut Tipine Göre Gelinlik modelleri

Armut Vücut Tipi Normal ve ya küçük göğüsler, ince bel ve geniş kalçalar armut vücut tipinin özelliklerinden biridir. Daha iyi anlatmak gerekirse gitara benzemektedir. Eğer sen de armut vücut tipine sahipsen vurgulaman gereken yer kesinlikle incecik belinizdir. Etek kesimin ise tartışmasız A kesim gelinlik modelleridir. Eğer ki, prensesler gibi salınmak istersen prenses kesim gelinlik de tercih edebilirsiniz. Kalçalarınla omuzlarını orantılamak için kayık yaka kullanılmalıdır. Bu küçük tüyolar ile Vücut Tipine Göre Gelinlik modelleri ışığında şık olabilirsiniz.

Kum Saati Vücut Tipi Ölçüleri 90-60-90 olan kum saati vücut tipi model gibi deyiminin vücut bulmuş halidir diyebiliriz. Kum saati vücut ölçüleri her zaman bu kadar kusursuz olmazsa da orantılı olması gereklidir. Bu vücut yapısının en harika özelliği her gelinlik modelini rahatça taşır. Mesela balık gelinlik modelleri adeta kum saati vücut tipi için tasarlanmıştır. Bu nedenle size önerimiz düğününde askılı, v yaka ve ya uzun kollu fark etmez sen kesinlikle balık formunda gelinlikle arz-ı endam etmelisiniz.

Elma Vücut Tipi Kalın bel, düz bir kalça ile muhteşem bacaklara sahipsen senin vücut şeklin elma vücut tipleridr. Elma tipi vücut özelliklerinden diğeri ise dolgun göğüslerin olmasıdır. Vurgulaman gereken bölgen hem göğüslerin hem de bacaklarınızdır. Durum böyleyken size en fazla V yaka gelinlikler ve yırtmaçlı modeller yakışmaktadır. Bu vücut tipinin kurtarıcı gelinliği ise düz kesim gelinlikler ile A kesim gelinlik modellidir. Elma vücut tipi hakkında daha fazla bilgi isterseniz Vücut Tipine Göre Gelinlik modelleri yazımızda detayları bulabilirsiniz.

Dikdörtgen Vücut Tipi Dikdörtgen vücut tipinin en belirgin özellikleri ise; dar kalça, geniş omuz ile normal ve ya küçük göğüslerin olmasıdır. En fazla düz kesim gelinlik modelinin yakıştığı bu vücut da omuz ve sırt dekolteni ya da bacaklarını öne çıkarmanız gerekir. Bu 4 temel vücut tipi dışında başka isimlerle adlandırılan vücut tipleri de bulunuyor. Çilek, üçgen, muz, atletik ile ters üçgen bunların başında geliyor. Fakat bu isimler de aslında yukarıda anlattığımız modellerin ya eş anlamlısıdır ya da çok benzeridir. Mesela muz vücut tipinin eş değeri dikdörtgen vücut tipleridir. Çilek vücut yapısı ise elmaya yakın bir tipe sahiptir. Bel bölgesi kalın olan her iki vücut tipine uygun olan gelinlik modelleri A kesim ve düz kesim gelinlik modelleridir.

Vücut Tipine Göre Gelinlik modelleri Resimleri

 

Author

Share