Vizesiz Tatil Yapılabilecek En Güzel Beş Ülke | Hanımların Dünyası

loading...

Vizesiz Tatil Yapılabilecek En Güzel Beş Ülke

Vizesiz Tatil Yapılabilecek En Güzel Beş Ülke

Eğer maddi imkanlarınız varsa mutlaka ömrünüz de en az bir kez yurt dışına çıkmalısınız. Turizm bakanlığı yurtdışına Türklerin ziyaretinin artması için bir çok ülke ile vizeleri kaldırma yolunda adımlar atıyor. Vize kaldırılan ülkeler arasında tam tatil için gidilebilecek doğa harikası yerlerde var.

Türkiye’nin yaptığı anlaşmalar sonucu vizesiz seyahat yapılan ülke sayısı her geçen gün artıyor. Bordo pasaportla ise 61 ülkeye vizesiz giriş yapılabiliyor. Vize muafiyeti tanımayan ancak vize işlemlerini sınır kapılarında veya havaalanlarında veren 10 ülke de mevcut.

Vanuatu

Resmi adıyla Vanuatu Cumhuriyeti, Güney Pasifi Okyanus’ta yer alan bir ada ülkesi. 200,000’in biraz üzerinde olan nüfusu olan adalar grubu Avustralya ’nın 1750 km doğusunda, Yeni Kaledonya’nın 500 km kuzeydoğusunda, Fiji’nin batısında ve Solomon Adalarının güneyinde yer alıyor. Türkiye ‘den direkt uçuşun olmadığı Vanuatu’ya Yeni Zelanda, Güney Kore ve Singapur üzerinden gidilebiliyor.

Vanuatu

 

Andorra Prensliği

Andorra Prensliği, güneybatı Avrupa’da, Pirene Dağları’nda, denize kıyısı olmayan, Fransa ve İspanya arasında küçük bir ülkedir. Bir zamanlar dünyadan soyutlanmış olan Andorra; artık turizm ve bir vergi cenneti olma özelliği ile zengin bir ülkedir.

Andorra

 

Arjantin

Arjantin’in adı Latince ‘’Argentum’’ (gümüş) kelimesinden gelir. İspanyol kolonicilerinin bu topraklarda bulmayı umduğu madenin ne olduğu ülkenin isminden de açıkça anlaşılabilir. Ülkede yaşayanların çoğu İspanyol ve İtalyan göçmenlerin torunlarıdır.

Argentina -Arjantin

 

Arnavutluk

Arnavutluk, Balkan Yarımadası’nda ülkedir. Komşuları kuzeyde Karadağ, kuzeydoğusunda Kosova, doğusunda Makedonya ve güneyinde Yunanistan’dır. Ayrıca ülkenin batıda Adriyatik Denizi ve güneybatıda İyonya Denizi’ne kıyısı vardır. İyon Denizi ile Adriyatik Denizi arasındaki Otranto Boğazı’nın karşısındakiİtalya’ya uzaklığı 72 km’den (45 mi) daha azdır.

Albania-Arnavutluk

Bahamalar

Bahamalar, İspanyolca’da bajamar “Sığ Deniz” anlamına gelmektedir. İsminden’de anlaşılacağı gibi deniz turizminin yoğun olarak yapıldığı bir bölgedir. Beyaz renkte ki kumları ve havuz görünümde ki sığ denizi ile tam bir tatil cenneti.

 

Bahamas-Bahamalar

 

Barbados

Barbados ismini ünlü şarkıcı Rihanna’nın doğuyp büyüdüğü yer olarak hatırlayabilirsiniz. Sıcak iklim sevenleri muhteşem denizi ve doğası ile birleştiren Barbados adası, tatilciler için adeta bir cennet özelliği taşımaktadır.

Barbados

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

ilkay Şahinbaş diyor ki; 1 Şubat 2014 - 02:41

Vanuatu’da çok fazla deprem oluyormuş neredeyse her gün ve en az 6-7 şiddetinde yani yıkılacak bina yok ama büyük bir tsunami riski var. Her an bir tsunami ile tamamen yok olabilir çok küçük bir ada çünkü.

CEVAPLA
Özer Utku diyor ki; 31 Ocak 2014 - 12:29

Andorra’ya gittim açıkçası keyif alamadım ama listedeki diğer ülkeler mutlaka görülmeli.

CEVAPLA
1

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb