Vazelin Yüze Sürülür mü

Author

Categories

Share

Vazelin Yüze Sürülür mü?

Çok eski yıllardan beri kullanılan vazelinin en önemli özelliklerinden biri iyi bir nemlendirici krem olmasıdır. Özellikle çatlayan el ve ayakların iyileşmesinde oldukça yüksek etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Bu nedenle topuk çatlaklarını geçirdiği ve yumuşattığı için sıklıkla vazelin kullanılmaktadır. Kullanımı gayet kolay olan vazelini hafifi nemlendirilmiş bir bölgeye sürdüğünüzde hemen tesirini gösterdiğini göreceksiniz. Akla hemen şu soru gelebilir. Peki, vazelin yüze sürülür mü? Bu soruyu çevrenizden oldukça sık duymuşsunuzdur. Bizde sizler için araştırdık ve vazelinin yoğun nemlendirici özelliğinden ötürü yüze sürülmesinde herhangi bir sakıncasının olmadığı bilgisine ulaştık.

Yapılan çeşitli araştırmalar, yüzüne vazelin sürüp sonrasında sorun yaşayan kişilerin olmadığını da kanıtlar niteliktedir. Eğer kuru bir cilde sahipseniz yüzünüze rahatlıkla vazelin sürebilirsiniz. Vazelin hem cildinizin yumuşatacak hem de cildinizin nem dengesini sağlayacaktır. Piyasa da satılan birçok kimyasal kozmetik ürününden daha kısa sürede etki gösterdiği için memnun kalacaksınız. Ayrıca sadece 5 TL. ye temin edeceğiniz vazelin ile paranızda cebinizde kalacaktır. Üstelik farklı renklerde ve farklı kokularda olan vazelinleri de bulabilirsiniz. Ancak yağlı bir cildiniz varsa ve vazelin yüze sürülür mü derseniz, burada size tavsiyemiz vazelini yüzünüze kullanmamanız olacaktır. Çünkü zaten yağlı olan cildiniz birde yüksek oranda nemlendirme özelliği olan vazelinle karşılaştığında istenmeyen sivilcelerin çıkmasını kolaylaştıracaktır. Bu durumda bir uzmandan yardım almanız sizin yararınıza olacaktır.

Vazelinin cilt ve güzellik açısından birçok faydası vardır. Bu faydaları şu şekilde sıralamak mümkündür.

• Eller için muhteşem bir nemlendiricidir.

• Parfümünüzün daha kalıcı olması için parfüm sıktığınız bölgeye bir miktar vazelin sürebilirsiniz.

• Saç uçlarınıza sürdüğünüzde saçlarınızdaki elektriklenmeyi önlediğini göreceksiniz.

• Eğer tırnak çatlamalarınız varsa ve hoş görünümlü tırnaklara sahip olmak istiyorsanız vazelini tırnaklarınıza mutlaka denemelisiniz.

• Vazelin yüze sürülür mü sorusuna ilave olarak, vazelini dudaklarınıza da sürebileceğinizi unutmayın. Dudaklar için en ideal nemlendiriciler arasında vazelin ilk sırayı almaktadır. Özellikle çatlamış dudakların tedavisinde en etkili nemlendiricilerden biridir.

• Ayrıca vazelini dağınık ve karışmış görünen kaşlarınıza sürebilir, böylece kalem gibi kaşlara sahip olabilirsiniz.

• Son olarakta çatlamış, sertleşmiş dizlerinize ve dirseklerinize sürebilir, özelliklede ayak topuklarınızda oluşan sertleşmeleri vazelin kullanarak kolayca geçirebilirsiniz. Bu bölgelere vazelin sürüp hafif bir masajla nasıl yumuşak bir dokuya sahip olduğunu görebilirsiniz. Gördüğünüz gibi vazelinin el, yüz, kol ve bacaklar, hatta tüm vücudumuz için ne kadar faydalı ve mucevi bir çözüm olduğudur. İçeriğinde çok fazla katkı maddesi olmadığı için herkes rahatlıkla kullanabilir. Sağlıklı günler dileğiyle.

Author

Share