Vagi Flora Faydalı Bilgiler | Hanımların Dünyası

loading...

Vagi Flora Faydalı Bilgiler

Vagi Flora Faydalı Bilgiler

Vagi Flora Faydalı Bilgiler

vagi-flora-faydali-bilgiler

Vagi flora vajinanın enfeksiyonunu azaltır ve enfeksiyon riskini de oldukça azaltmaktadır. Vagi flora kapsülünü yalnızca olgun bayanlar kullanabilir. Asla yutulmamalıdır. Bu kapsülü sadece vajinaya yerleştirilmelidir. Vagi flora kapsülü vajinaya yerleştirmeden önce biaz ıslatınız. Kapsüllü vajinaya yerleştirdikten sonra vajinanın içerisinde eriyecektir. Bu vagi flora kapsülünü bir hafta boyunca günde iki defa kullanmalısınız. Vagi flora faydalı bilgiler,kapsülü ıslak olmazsa vajinadan dışarı doğru sızabilir. Bu yüzden de kesinlikle dikkatli olmalısınız. Vagi flora kapsülünü kullanmaya başladığınız zaman günlük pedleden kullanmanızı tavsiye ederim. Vagi flora kapsülünün asla yan etkisi, zararı olmaz ve lekelenme de görülmez. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Ama adet döneminde vagi flora kapsülünü kullanmakta ara vermelisiniz. Vagi flora faydalı bilgiler, kullanmaya karar vermeden önce doktorunuza mutlaka danışın.

vagi-flora-faydali-bilgiler-2

Vagi flora kapsülü vajinadaki tüm enfeksiyonları güvenle temizlemektedir. Kadınların çoğunda vajinasında mantar enfeksiyon hastalığı bulunmaktadır. Bundan dolayı da çok şikayette de bulunmaktadır. Her bayan hayatında en az bir defa karşılaşır. Bu sorunun çaresi de yer almaktadır. Vajinal mantar enfeksiyonunda genelde yanma, kaşıntı, kanama ve kuruluk gibi şikayetler bulunmaktadır. Bu belirtilerin hepsi de mantar enfeksiyonu demektir. Daha çok vücuttaki direnci düşen bayanlarda görülmektedir. Günden güne de ya azalır ya da çoğalmaktadır. Çoğaldığı zaman vagi flora kapsülünü eczaneden uygulamaya başlayabilirsiniz. Vajinada bulunan zararlı bakterileri gidermek için çok yardımcısı olmaktadır.

vagi-flora-faydali-bilgiler

Vajinadaki bakteriler psikolojik sebeplerden dolayı, yorgunluk ve strestten dolayı da çıkmaktadır. Mantar enfeksiyonları oldukça sorunlu bir hastalıktır. Kaşıntı ve bazen de ağrılar da oluşmaktadır. Ayrıca doktorlar bayanların eşine de tedavi uygulanmasını şart koşmuştur. Çünkü eşe bulaşıcı olan mantar hastalığıdır. Bayanların iç çamaşırı ıslak olmaktadır. Özellikle doğum kontrol hapı kullanan bayanlarda daha çok artar. Mantar enfeksiyonu daha çok geceleri görülmektedir. Mantar enfeksiyonları daha çok genital bölgede gizlenmektedir. Mantar enfeksiyonundan gelen akıntılar beyaz renkte olmaktadır. Tanısını da doktorlar vajinal muayene yaparak anlamaktadır. Mantar plaklarını görerek tanısını koymaktadır. Bunun nedeni de çok şeker tüketmekten olmaktadır. Tabi diğer kontrol hapları da mantar enfeksiyonuna zemin hazırlar.

vagi-flora-faydali-bilgiler-3

Gebeliğin üçüncü ayından itibaren de mantar enfeksiyonu görülmektedir. Eğer spiral kullanıyorsanız mantar enfeksiyonu olabilme imkanınız da vardır. Sürekli olarak günlük ped kullanmakta mantar enfeksiyonunu arttırmaktadır. Vajinanın kanaması ve akıntısı çok olduğu zaman kötü kokularda yaratabilir. Mantar enfeksiyonu bazı bayanlarda koku oluşturmaktadır. Vajinanın kötü kokması mantar enfeksiyonu olduğunun da bir göstergesidir. Vajinada ki mantar enfeksiyonuna bu tablet ile yedi gün sonunda iyileştirecektir. Olgun bayanlar bu tableti daha çok tercih ederler. Ağız yolundan antibiyotik almaktansa vajinadan alınan bu tableti kullanmayı daha çok tercih ederler. Normal doğum yapan olgun bayanlar mantar enfeksiyonları için bu tableti almalarını öneririm.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb