Uzun Süre Bronz Kalmak İçin Ne Yapılmalı?

Author

Categories

Share

Yaz aylarında her denize ve tatile gittiğimizde biraz daha bronzlaşıyoruz. Fakat bu bronzluk uzun süre tenimizde kalmayabiliyor. Yazın bitmesiyle geçiyor ve tekrar kendi ten rengimize dönüyoruz. Peki bu bronzluğu uzun süre korumak için ne yapmalıyız? Oriflame’in Cilt Bakım Uzmanı Holy Grenfell yaz boyunca koruyacağımız sağlıklı ve iyi görünümlü cildin sırlarını açıkladı.

Bronzluğun Daha Uzun Sürmesi İçin Ne Yapmamız Gerekenler;

İlk Kural
İlk ve en önemi olan kural, cildi nemlendirmek. Güneş, cildimizin üst tabakasını kurutur. Bu yüzden cildimizi olabildiğince fazla nemlendirmeliyiz. Yaz aylarında nem oranı yüksek vücut kremlerini kullanabiliriz. Her duştan sonra cildimizi nemlendirmeliyiz.

Bronzluğun Zararlı Etkilerini Yok Edelim
Bronzlaşmak, cildimizdeki bazı hücrelerin hasar görmesidir. Bu durumun zararlı etkilerini yok etmek için antioksidan etkili kremlerini ve vücut losyonlarını kullanmalıyız. Böylelikle hücre yenilenmesini arttırabiliriz. Kullandığımız ürünlerin içince mutlaka C ve E vitaminleri, besleyici bal özleri ya da doğal meyve özleri bulunmalıdır.

Bölgesel Ten Rengi Açılmaları Olabilir
Bölgesel olarak ten rengimiz açılabilir ve bu bölgelerde koyu renkte halkalar, lekeler olabilir. Bu bölgeleri, oldukça yumuşak hareketler ile arındırıcı jellerle ovabiliriz. Böylelikle rengin eşitlenmesini sağlayabiliriz.

Doğru Duş Jeli
Yaz aylarında duş alırken köpüklü duş jellerinin yerine krem bir duş jeli kullanmamız daha doğru bir seçim olacaktır. Böylelikle cildimiz daha yumuşak ve nemli olur.

En Önemli Nokta
Bronzlaşmak, saatlerce güneş altında yatıp kararmak değildir. Bronzlaşmanın en sağlıklı yanı ilk olarak güneş koruyucu faktör içeren kremleri daha sonrada bronzlaştırıcı güneş spreylerini kullanmaktır. Böylelikle daha sağlıklı ve kalıcı bir bronzluk elde ederiz.

Author

Share