Uzun Boylu Hanımlar İçin Giyim Önerileri

Author

Categories

Share

Uzun Boylu Hanımlar İçin Giyim Önerileri

 

Uzun boy aslında birçok hanım açısından avantaj olsa da bazı zamanlar da dezavantaj olabilir. Mesela çok uzun boylu bayanlar çok uzun topuklu ayakkabı giydiklerinde zerafetten uzaklaşabilir. Ya da bir kadın hem uzun hem de kiloluysa kıyafet seçimlerinde oldukça zorlanabilir. Bunun için uzun boylular, uzun boylu hanımlar için giyim önerilerini dikkate almalıdır. Bu amaçla uzun boylu hanımlar için giyim önerileri sunan moda sayfalarına göz atabilir veya bu konuda moda dergilerindeki giyim önerilerini uygulayabilirler. Uzun boylu kadınlar eğer kilo sorunu yaşıyorsa daha ince görünmek için düz,sade , koyu renklerde hemen diz altında biten elbiseleri tercih edebilirler. Uzun boylu kadınlar eğer tek düze bir rengin kendilerini daha uzun gösterdiğinden şikayet ediyorlarsa bellerine bir kemer takabilirler. Çok uzun bacak boyuna sahip olan bayanlar mini etek giymek istiyorlarsa üstlerine bol ve salaş olan bir kazak giyerlerse daha güzel bir görünüm elde ederler. Uzun ve zayıf bayanlar kalem etek giyebilirler. Böylelikle hem vücut hatlarını ön plana çıkarabilir, hem de daha şık ve zarif bir görünüm elde edebilirler.

Uzun boylu bayanlar tulum giyecekleri zaman doğru bir seçim yapmaya oldukça özen göstermelidir. Zira tulum kısa boylu hanımları daha da kısa, uzun boylu hanımları da olduğundan daha da uzun gösteren bir kıyafet çeşididir. Kusurları kapatmada en kötü olan kıyafetlerdendir. Ancak doğru bir tulum seçildiğinde ve doğru tamamlandığında tek parça olmasından dolayı hem kombin yapma derdinden kurtarır, hem de kişiyi oldukça zarif bir görünüme kavuşturabilir. Uzun boylu olan bayanlar eğer zayıfsa aslında hemen hemen her kıyafet kendilerine yakışabilir. Ancak buna güvenerek de yani bana her şey yakışır düşüncesiyle de tamamen özensiz davranılmamalıdır. Mesela aşırı salaş, bol kıyafetler giyilmemelidir. Yoksa bu durum kişi her ne kadar zayıf olsa da onu olduğundan daha iri gösterebilir. Bu da bayanların kesinlikle istemeyeceği şeylerden biridir. Bunun yanı sıra bilhassa florasan yeşili renginde kıyafetler giymemeye dikkat edilmelidir. Zira bu renkteki kıyafetler, uzun boylu hanımları gerçekten de daha iri göstermektedir.

Uzun boylu hanımlar yine ceket seçiminde de dikkatli olmalıdır. Özellikle A kesime sahip , diz üstü bir ceket uzun boylu hanımların üzerinde oldukça şık gözükecektir. Ancak uzun palto giymek isteyenler ise oldukça seçici davranmalıdırlar. Çünkü uzun paltolar, uzun boylu hanımları oldukların daha uzun gösterebilen parçalardan biridir. Uzun boylu hanımlar renk konusunda daha şanslıdır. Bunun için renkli kıyafetler giymekten çekinmemelidirler. Aksine tek renkli sade renge sahip kıyafetler onları olduklarından daha uzun gösterebileceğinden pek tercih etmemeleri gereken durumlardandır. Bu nedenle kıyafetlerinde renk kullanmayı ihmal etmemelidirler. Uzun boylu kadınlara en çok yakışan şeylerden biri karpuz kollu bluz veya elbiselerdir. Hatta bu kesim kola sahip kıyafetler en çok zayıf ve uzun boylu kadınlara yakışıyor da denilebilir. Bunun yanı sıra şort tulumlar da uzun boylu hanımların üstünde çok güzel durur. Ayrıca bol ve geniş paçalı tulumlar aslında en çok uzun boylu hanımlara yakışır.

Genelde bayanlar hep olduklarından daha zayıf görünmek isterler. Ancak bazı bayanlar çok zayı olabilir. Bu nedenle daha kilolu görünmek isteyebilir. Ya da zayıf olmasa daha daha kıvrımlı durmak isteyebilir. Bunun için daha volümlü, pileli veya fırfırlı kıyafetler tercih edebilirler. Böylelikle kendilerini olduklarından daha kilolu gösterebilirler. Çok uzun bacak boyuna sahip olan bayanlar bu durumdan hoşlanmıyorlarsa bilekten bağlamalı ayakkabı tercih edebilirler. Zira bu tarz ayakkabılar bacak boyunu kısaltan ve bacakları daha kalın gösterebilen bir modeldir. Zaten bilekten bağlamalı ayakkabılar aslında en çok uzun boylu bayanlara yakışıyor da diyebiliriz. Uzun boylu bayanlar çanta seçimlerinde de daha özgürdürler. Daha büyük çantalar kullanabilirler. Sonuç olarak uzun boylu hanımlar için giyim önerilerimizi dikkate alan uzun boylu kadınlar daha şık bir görünüme kavuşabilirler.

Author

Share