Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları | Hanımların Dünyası

loading...

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları

Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları

Farklı bitki yağlarının her birinin farklı bir özelliği vardır. Kimi bacaklardaki ağrıyı azaltır, kimi iltihabı giderir kimi de cildi sıkılaştırır. Oysa bazen tüm bunları aynı anda sağlayacak tek bir ürüne ihtiyaç duyarız. İşte bu ürün tam anlamı ile üzüm çekirdeği yağı. Üzüm çekirdeği yağı faydaları saymakla tükenmeyen bir şifadır. En başta belirtmek gerekirse ürünün anti-inflamatuar etkisi vardır. Yani ağrıyı azaltır ve iltihabı önler. Ayrıca çocuklarda iştah açıcı özelliği var. Tüm cilt tiplerinde rahatlıkla kullanılabilecek olan ürün ciltteki ince çizgileri yok ediyor. Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Elde Edilir? Üzüm çekirdeği yağı, şarap üretimi esnasında elde edilir. Şarap yapımında kullanılan üzümler soğuk press esnasında ezilirken çekirdeklerinden yağ çıkar. Bu yağ sağlık sektöründe kullanılır. Özellikle cilt kanseri ve diğer kanser türlerine karşı koruyucu özelliği olan üzüm çekirdeği yağı faydalarından bir tanesi de bağışıklık sistemini desteklemesidir. İçeriğindeki çeşitli vitaminlerin var olması ve bu vitaminleri korumak için soğuk pres yönteminin kullanılması ürünü daha da değerli bir hale getirmektedir.

Üzüm Çekirdeği Yağını Hangi Cilt Hastalıklarında Kullanabilirim? Ürünü kullanabilmeniz için cilt tipinizi öğrenmenize gerek yok. Özellikle her cilt tipine uygun olan üzüm çekirdeği yağı faydaları akne ve siyah noktalarla mücadele için birebir. Ufak tefek cilt yaralanmaları, yara izi tedavisi gibi durumlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek sorun, eğer cildinizdeki akne son evresine ulaşmışsa etki etmesi biraz zor olabilir. Bu nedenle akneyi ilk fark ettiğinizde hemen üzerine sürün. Eğer akne yoğunluğunuzun hormonlarınız ile alakası varsa, bunun için doktorunuz ile görüşmek ve bazı tahliller yaptırmak zorundasınız. Eğer doktor sorunun ciltten kaynaklandığını söylüyorsa o zaman üzüm çekirdeği yağının faydasını görebilirsiniz. Değişik cilt lekeleri, örneğin güneşten veya yaşlılıktan kaynaklanan, üzüm çekirdeği yağı ile giderilebilir. Çünkü ürün içerisinde linoleik asit vardır. Anti alerjik ve nem tutucu özelliğe sahiptir. Son olarak ürünü egzama, cilt kaşıntısı, cildin aşırı kuruması gibi durumlarda da rahatlıkla kullanabilir ve faydasını görebilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağının Saçlara da Faydası Var mı? Hint yağı, badem yağı, at kestanesi yağı gibi üzüm çekirdeği yağının da saçlara büyük faydası var. Artık birçok saç analisti tarafından kullanılan bu ürün sayesinde saçlarınız yumuşuyor, kimyasallar yüzünden yanan uçlar onarılıyor ve saçlarınız her seferinde biraz daha güçlü çıkarak dökülmeler dikkat çekici hızda azalıyor. Ürünü kullandığınız şampuan içerisine karıştırmanız yeterli. Bu sayede düzenli olarak kullanma imkânı bulabilirsiniz. Öncelikle nem ve yumuşaklık kazanan saçlarınız ihtiyacı olan saç kreminden kurtuluyor. Fiyat olarak da son derece ucuz olan bu ürünü eczaneden tedarik ettikten sonra saç kremlerine ve saç bakım ürünlerine ödediğiniz paralar cebinizde kalacak. Ürünü şampuanınıza karıştırmadan, ayrı olarak da kullanabilirsiniz. Nemli saça uygulayın ve on dakika bekleyin. Sonra ılık su ile durulayın. Saçlarınız kuruttuktan sonra elektriklenmeyecek ve kabarmayacak. Ayrıca kırık uçlar nemli kaldığı için ayrılmayacak.

Saç Derisine Üzüm Çekirdeği Yağı Faydası Var mıdır ? Saç dökülmesini engelleyen, saçları güçlendiren bir ürün olan üzüm çekirdeği yağının faydaları arasında saç derisini onarmak da var tabi ki. Deri üzerinde meydana gelen egzama sorunu, kaşıntı, kepek, deri döküntüleri gibi sorunları bu ürün ile kolaylıkla giderebilirsiniz. Düzenli kullanımda büyük zedelenmelerde bile faydası var. Ürün sağlıklı saç derisi hücrelerini artırıyor. İçeriğindeki nem ve sakinleştirici özellik saç derisini daha sakin yapıyor. Bu nedenle saçlarınız psikolojik nedenlerden dolayı dökülse bile, dökülmeleri meydana gelen hormonları azaltarak engel olur. Ürünü saça faydalı başka yağlar ile karıştırırsanız faydasını daha çok görürsünüz. Üzüm Çekirdeği Yağının İç Hastalıklara da Faydası Var Üzüm çekirdeği yağı dünya yüzeyine inmiş en büyük nimetlerden bir tanesidir. Üzüm Çekirdeği Yağı Faydaları ,Saça, cilde ve daha birçok rahatsızlığa iyi gelen yağ iç hastalıklara da iyi geliyor. Örneğin ürünün hafıza güçlendirici etkisi var. İçerdiği yağ asitleri ve besleyici maddeler sayesinde kalbi korur. Kötü kolesterolü düşürür ve iyi kolesterolün yükselmesine yardımcı olur. Vücut şişliğini engelleyen ve kemik sağlığını koruyan ürün üzerinde tıbbi olarak yeterli araştırmalar yapılmadığından şimdilik bazı ilaçlar ile ve tek başına eczanelerde satışta. Bu nedenle şimdilik dermatolojik etkisi ön planda tutuluyor.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb