Usta Aşçılardan Kavurma Tarifi | Hanımların Dünyası

loading...

Usta Aşçılardan Kavurma Tarifi

Usta Aşçılardan Kavurma Tarifi

Kurban bayramının geleneksel yemeği kavurmadır. Et kesildikten sonra, hemen kavurmalar yapmaya başlanır. Hatta misafirlere de ikram edilir. Geniş ailelerde ise herkes bir araya gelir ve kavurma ziyafeti yaşanır. Peki kavurma yapılırken nelere dikkat etmek gerekir ve en leziz kavurma nasıl yapılır usta aşçılardan aldığımız tarifi sizlere sunuyoruz.

Usta Aşçılardan Kavurma Tarifi

Koyun Eti Nasıl Pişirilir?

Öncelikle koyun ya da dana etinin farklı sürelerde piştiğini belirtelim.  Önce kuzu etinin nasıl piştiğini sizlere anlatalım. Pişireceğimiz et için önce tavaya biraz iç yağını koyalım. İç yağ hem etin yumuşak olmasını hem de daha lezzetli olmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra içine etlerimizi atıp tavanın kapağını kapatalım. Eğer lezzetli olmasını istiyorsanız bir adet tüm soğan atabilirsiniz. Önce harlı ateşte sona kısık ateşte pişirmeye devam ediniz. Tuzunu en son atmak gerekir. Baharatlarını da en son eklerseniz baharatların tadını daha rahat alırsınız.

Dana Eti Nasıl Pişirilir?

Dana eti koyun etinden biraz daha geç pişer. Bunun için aynı şekilde iç yağını koyup, etlerimizi ilave edelim. Etler önce kendi suyunu pişinceye kadar kalsın. Sonra üzerine 1 çay bardağı su koyalım. Etin miktarına göre suyu da artırabilirsiniz. Sonra ağzını kapatıp pişmesini bekleyelim. Aynı şekilde tuzu her zaman sonra atalım. Çünkü tuz etin daha geç pişmesine neden oluyor. Daha sonra isteğe göre biraz zeytinyağı ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun….

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb