Ünlüler Penti İçin Çorap Tasarladı…

Author

Categories

Share

8 ünlü ; ilginç tasarımları ve anlamlı mesajlarıyla ’Aile İçi Şiddete Son’ diyor.

Kenan Doğulu, Ayşe Arman, Özlem Süer, Çağatay Ulusoy, Pelin Karahan, Şebnem Bozoklu, Berna Laçin, Erdil Yaşaroğlu’nun tasarladığı çoraplar, Penti mağazalarındaki yerlerini aldı.

Penti: özel olarak tasarlattığı bu çorapların tüm gelirini ‘Hürriyet Aile İçi Şiddet Acil Yardım Hattı’na bağışlıyor.

Kimisi eğlenceli, kimisi vurgulayıcı, kimisi sevgiyi, kimisi şiddeti öne çıkaran tasarımlarıyla destek veren ünlülerin mesajları da tasarımları kadar özel..

Ayşe Arman:
Can Yücel, memeleri çıkan kızına, ‘Güle güle kullan’ demiş. Bundan daha güzel bir laf, bir temenni düşünemiyorum. Herkesin bedenini ‘güle güle’ kullanması dileğiyle. ‘Güle güle’ sevişin. Suçluluk duymadan sevişin?

Kenan Doğulu:
Bugün uyandığında dünya için, toplum için ne yaptım diye düşünme. Bu çorabı giydin ya, sessiz kalmadın, çorbada tuzun var artık. Sesini duyuramayan binlerce mağdur kadının yalnız olmadığını hissettirdin. Kadına uzanan ellere bir küçük tokat da sen attın. Hem de sadece ufak bir hareketle. Tabii her zaman daha fazlasını yapabilirsin unutma.

Kadınlar kutsaldır ve en yüce varlık anneler sevdikçe, sevildikçe daha güzel ve barışçıl insanlar getirecekler bu hayata.

Çorabını güle güle giy. Dilerim her giyişinde sende ve çevrende tatlı bir tebessüm uyandırır…

Çağatay Ulusoy:
İnsan olabilmek için..Erkek olmanın kadına el kaldırmak değil,elinden tutmak olduğunu anlatabilmek için…

Başta anneme,gelecekteki eşime,sokakta yanıma gelip sarılan teyzelere,bugünün genç kızları yarının anneleri olacak sevenlerime,kısacası etrafımızdaki tüm kadınlara olan minnetimi gösterebilmek; borcumu biraz olsun ödeyebilmek için.. Aileiçi şiddet her ne kadar tüm aile bireylerinin mağduriyetini kapsasa da,mağdurların çoğunluğunu kadınlar oluşturduğu için biraz daha buna ağırlık vermek istedim..

Bu kampanya doğrultusunda elde edilecek gelirle yeni sığınma evleri oluşturulabilir,acil yardım hattına destek sağlanabilir ve belki bir çocuğun minicik bedeni,psikolojisi iyileştirilip; kendine olan güvenini,özsaygısını kaybetmekle karşı karşıya olan bir kadının elinden tutulabilir.. Ve biz belki o zaman insan oluruz..

Pelin Karahan;
Sizler için çok severek yaptığım bu ‘tatlı’ tasarımı umarım beğenirsiniz. Bu çorabı giydiğiniz her yeni gün hayatınızda yepyeni tatlarla tanışmanız dileğiyle.

Erdil Yaşaroğlu:
?Bu çorabı giydiğin zaman güzel ve esprili bacaklara sahip olacaksın. Tüm geliri Aile İçi Şiddet Hattı’na aktarılacağı için, bu önemli konuda çözümün parçası olmaya da katkıda bulunmuş olacaksın. Herkes bu güzel, esprili ve duyarlı kıza bayılacak… Ammaaan sen bana bakma. Çorabı alıp destek olduğun için sevindim, saçmalıyorum işte hehee?

Şebnem Bozoklu:
” İki çizgi çek. Kendin ve güvenin için ! ”

Berna Laçin:
Severken ve sevilirken ‘Şans Yoncanız’ sizinle olsun.

Tasarımcı Özlem Süer ise Mevlana Celaleddin Rumi’nin dizeleriyle mesaj verdi
Sevgide güneş gibi ol,
Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol,

Hataları örtmede gece gibi ol,
Tevazuda toprak gibi ol,

Öfkede ölü gibi ol,
Her ne olursan ol

Ya olduğun gibi görün,
Ya da göründüğün gibi ol

Author

Share