Türkiye'de ilk defa Taksici Müşterisini Bıçaklayıp Gasp Etti… | Hanımların Dünyası

loading...

Türkiye’de ilk defa Taksici Müşterisini Bıçaklayıp Gasp Etti…

Türkiye’de ilk defa Taksici Müşterisini Bıçaklayıp Gasp Etti…

Kağıthane’de, bankadan para çeken müşterisini kuytu bir yere götürdükten sonra bıçaklayarak 30 bin lira gasp ettiği ileri sürülen taksici Oğuz Y.(33) yakalandı. Türkiye’de ilk defa müşterisini gasp eden taksici olduğu belirtilen Oğuz Y.’nin üzerinde gasp ettiği paranın 17 bin lirası ele geçirildi.

POLİSE GİDİP ‘SOYULDUM’ DEDİ

Mecidiyeköy’de bulunan bir şirkette muhasebecilik yapan S.K.(40) 3 Nisan 2012 tarihinde polise giderek bindiği taksinin sürücüsü tarafından bıçaklandıktan sonra gasp edildiğini bildirdi. S.K. ifadesinde, “Zaman zaman telefonla arayarak çağırdığım taksici beni işyerinin önünden aldı. Kağıthane’de bir bankadan 30 bin lira para çektim. Tekrar taksiye bindim. İşyerine geri döneceğimiz söylememe rağmen ters yöne doğru gitti. Dersaadet caddesi üzerinde kuytu bir yere geldiğimizde ise, paraları vermemi istedi. Vermeye yanaşmayınca da kolumdan yaraladı. Sonra da tekmeleyerek araçtan attı.” dedi.

 

ÖNCE ARAÇ BULUNDU, SONRA TAKSİCİ YAKALANDI

Bunun üzerine çalışma başlatan Gasp Büro Amirliği Ekipleri, olay günü gasp olayının ardından sözkonusu taksinin Topkapı’da bir oto yıkamacıya bırakıldığını tespit etti. Şoförlük Oğuz Y.’nin de, taksiyi alması için patronuna yerini bildirdiği ortaya çıkarıldı.

Yapılan çalışmalarda, daha önceden sahtecilik ve dolandırıcılıktan 6 ayrı sabıkası bulunan Oğuz Y.’nin Esenyurt’ta günlük kiraladığı bir evde kaldığı belirlendi.

17 BİN LİRA ÜZERİNDE BULUNDU

Ardından buraya düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Oğuz Y. Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Oğuz Y.’nin üzerinden ele geçirilen 17 bin lira ise sahibine teslim edildi.

Sorgulaması yapılan Oğuz Y. suçunu itiraf ederken olayda bıçak kullanmadığını ileri sürdü. Oğuz Y. 7 ayrı kredi kartının biriken borçlarını ödemek için böyle bir yola başvurduğunu iddia etti. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Oğuz Y. Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi. Bu arada, olayı soruşturan polis ekipleri, ilk defa bir taksicinin müşterisini gasp ettiğine rastladıklarını söylediler.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb