Tüp Mide Ameliyatı Hakkında Bilinmeyenler | Hanımların Dünyası

loading...

Tüp Mide Ameliyatı Hakkında Bilinmeyenler

Tüp Mide Ameliyatı Hakkında Bilinmeyenler

Tüp Mide Ameliyatı Hakkında Bilinmeyenler

 

Çok merak edilen tüp mide ameliyatı hakkında bilinmeyenler hep bu sitede bulunmaktadır. Tüp mide demek midenizin en büyük olan bir kısmıdır. Ameliyatı da şu şekilde yapılır. Midede yemek borusu var ve bu kısımda on iki parmak bağırsak ile birleşen yere doğru cerrahi tarafından kesilmektedir. Bu ameliyatta kesiler tüp şeklinde oluşmaktadır. Midenin etrafında bulunan bağırsak ve karaciğer olan yerlerde açılmaktadır. Bu ameliyat iki saat kadar sürmektedir. Tüp mide ameliyatından önce hastalar genel anestezi yapılmaktadır. Ameliyattan sonra da dikimleri dikim aletleri ile yapılmaktadır. Midede kubbe olan yerinde büyük bir bölümü alınmaktadır. Bunun sebebi ise obeziteyi engellemektir. Aynı zaman da reflüyü de engellemiş olacaksınız. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz.

Tüp mide ameliyatı şeker hastalarına da yapılır ve çok da faydası görülmektedir. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Ama şeker hastalığınızı bitirmez. Tüp mide ameliyatı şeker hastalarındaki faydaları sadece insülini azaltmaktadır. Bu sayede kan şekerinizi de yükseltmez. Tüp mide ameliyatı kontrollü olarak çok çabuk kilo vermenizi sağlayacaktır. Bunu sakın unutmayınız. Tüp mide ameliyatı olan insanların çoğu erken doyma hissi yaşarlar ve ayrıca da bu ameliyat tokluk hissi vermektedir. Mideniz küçülür ve daha çabuk kilo vermenize yardımcı olacaktır. Tüp mide ameliyatı olan kişiler hemen fazla kilolarınızdan kurtulmaya başlarlar. Peki tüp mide ameliyatından sonra midenin gelişip gelişmediğini de anlatalım. Bu herkesin merak ettiği bir sorundur. Ameliyattan sonra midenizin genişlemesi üç yılı bulmaktadır. Bu da cerrahiler tarafından mide filmlerinden takip edilmektedir.

Tüp mide ameliyatı bittikten sonra dikişlerde sıkıntı yaşanabilir. Ama bu durum çok az rastlanan bir durum olmaktadır. Karın ağrısı ve ateş de görülebilir. Çok az kişilerde de reflü görülür. Tüp mide ameliyatının avantajlarından da bahsedelim. Midesi geniş olan insanlar bu ameliyat mideleri daraltır. Beraberinde iştahsızlık da görülmektedir. Tüp mide ameliyatı sayesinde dengeli beslenebileceksiniz. Tüp mide ameliyatından sonra pek fazla yan etki görülmez. Bir sene içerisinde kilolarınızı kaybedebilirsiniz. Tüp mide ameliyatı diğer kilo verdiren ameliyatlardan çok daha iyisidir.

Tüp mide ameliyatlarının şimdi de dezavantajlarından da söz edelim. Midenizi neredeyse bir bölümü çıkarıldığından dolayı mide ameliyatından sonra mide eski haline getirilemez. Ameliyattan sonra mide tüp şeklini aldığı için genişlemesi zaman alır. Tüp mide ameliyatı diğer mide ameliyatlarından daha çok cerrahi malzemeler gerektirir. Tüp mide ameliyatının duyulması on yıl sürmüştür. Beş yıl geçtikten sonra başarısı günden güne artmıştır. Tüp mide ameliyatı hakkında bilinmeyenler için sizleri bu siteye davet ediyoruz. Tüp mide ameliyatından sonra asla bir riski yoktur. Bunu bilin. Gayet güvenilir bir mide ameliyatı ve yaptıran da çok kişi vardır. Ameliyatı olan insanlar da gayet memnun kalmışlardır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb