Tüp Bebek

Author

Categories

Share

Tüp Bebek Tedavisine Ne Zaman Başlanılır

Gebeliği merak eden birçok anne adayı çoğu önemli bilgilerden habersiz bir şekilde anne olma yoluna girerler. Fakat bilmedikleri o kadar çok engin bilgi var ki bunu tam olarak kestiremezler. Örneğin birçok anne adayı gebeliğin içine girip girmediklerinin ana nedenini bilemezler. Bunun altında bir kısırlık söz konusu olabilmektedir. Örneğin tüp bebek, anneliğe adım ,doğuma hazırlanma ,besleme ve çeşitli nedenler altında yatan bilgilerden uzaktırlar. Bu yazımızda gebelik ve nedenleri hakkında her türlü değişik konuya değineceğiz. Bakalım anne adayları olanlar ve olmayanların bilmesi gereken bu önemli konular nelerdir hep birlikte öğrenelim.

Tüp Bebek Nedir, Nedenleri Nelerdir? Çocuk sahibi olamayan anne ve baba adayları bu yola başvurarak kısa bir süre sonra hayal ettikleri bebeklerini kucaklarına almak isterler. Bu başvuru sırasında ilk önce anne adayından bir örnek alınır. Bu örmekler anne adayından istenen yumurta örnekleridir. Daha sonra bu yumurtaları laboratuvara gönderirler. İyi bir mercek altına alınan testler bir süre sonuç için bekletilir. Sonuç direk doktorun eline ulaşır. Ve bu konuda anne ve baba adayını olumlu ya da olumsuz bilgiler verilir. Eğer o test sonucunda ab adayında aha önceden alınan sperm döllenmeye olumlu sonucu verirse anne adayı istediği hedefe ulaşır ve bebek fallop tüplerinden birine yerleşerek cenin olarak anne karnında büyümeye devam ederse o an gebelik başlar. Bebek her gün annenin yedikleri ve içtikleri ile gelişimini tamamlar. Tüp bebeklerde genelde döllenme esnasında çift yumurtanın aynı anda döllenmesi ve ikiz bebek olması her zaman beklenen bir durumdur. Peki, tüp bebek yöntemleri kimlere uygulanır bir de bu konuları sizlere aktaralım.

Tüp Bebek Yöntemleri Kimlere Uygulanır?

• Çikolata kisti sonrası ortaya çıkan nedenlere bağlı durumlarda ve yumurta tembelleşmesinde bu tedavi gerekli olabilmektedir.

• Anne ve Baba adayında herhangi bir sorun var ise ve tüplerde tıkanmaya yol açan neden söz konusu ise uzun yıllar gebelik oluşmayabilir. Ancak bu tedavi edilemeyecek bir durum değildir.

• Anne adayının yumurtalarında gelişmeye bağlı bozukluklar söz konusu ise, ilerlemiş derecede polikistik over teşhisi hastaya tanı olarak konulmuş ise bu büyük bir neden olarak algılanabilmektedir. Tedaviye sonuç alıp alınmadığı hakkında yapılan test sonucu hastaya doktor tarafından doğru bir şekilde arz edilir.

• Her türlü sperm düşmelerinde tüp bebek yöntemi doktor tarafından istenilebilir. Ya da sizin vereceğiniz bu karar neticesinde bir tedavi şekli uygulanabilir.

• Baba adayının stresli olduğu dönemlerde uzun yıllar bu problemler ile karşılaşabilir. Sperm ne kadar düşük ise bebek rahime yerleşmesi için döllenmek için yer arar. Ve bu durum gebelik oluşuncaya kadar uzun yıllar sürebilir. İstenilen gebeliğin oluşumu zamana değil tedaviye bağlıdır. Tedavini olumlu cevap vermesi önemlidir.

• Servikal durumlara bağlı nedenler doktor tarafından erken fark edildiğinden bu tedavi yöntemi hastaya uygulanır ve sonuç hızlı gelişerek anne olma şansı yükselir.

• Sizlere kimlerin tüp bebek yöntemine ihtiyacı olduğu hakkında detaylı bilgileri aktardık. Bu durumlar sizde söz konusu ise ve bebek sahibi olmak isteyenlerden iseniz tedavi için geç kalmamanızı tavsiye ediyoruz.Tüp bebek tedavisi hakkında merak edilenleri sizlerle paylaştık. Sağlıklı günler dileği ile.

Tüp Bebek Resimleri

 


Author

Share