Tülin Şahin’in Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Yapılır? | Hanımların Dünyası

loading...

Tülin Şahin’in Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Yapılır?

Tülin Şahin’in Türk Kahvesi Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildinizin doğal yollarla pürüzsüz bir hale gelmesini istiyorsanız Türk kahvesi cilt maskelerini siz de denemelisiniz. Tülin Şahin gibi pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorsanız Türk kahvesi maskesine kesinlikle bir şans tanımalısınız. Tülin Şahin Türk Kahvesi Maskesi yapımını en ince detaylarıyla sizler için inceledik.

Türk Kahvesi Maskesi

Tülin Şahin Türk Kahvesi Maskesi Hazırlanışı

Malzemeler: 4 yemek kaşığı Türk kahvesi tozu, 4 yemek kaşığı kakao tozu, 8 yemek kaşığı süt. Ek olarak kuru ciltler için maske tarifine 2 yemek kaşığı bal eklenebilir. Ayrıca yağlı ciltler için maske tarifine 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyebilirler.

Yapılışı: Cam bir kâse alarak tüm malzemeleri ölçüsüne uygun olarak karıştırın. Kuru ciltler için bal kullanacaksanız mutlaka tahta bir kaşık kullanmalısınız. İyice karıştırıp yüze sürülebilecek bir kıvam elde ettiğinizde maskeniz hazır hale gelmiş demektir. Cildiniz temizken uygulayıp maske kuruyana kadar bekleyin. Cildiniz hassassa ılıktan sıcak suyla, hassasiyeti yoksa ılık suyla ovalayarak maskeyi temizleyebilirsiniz.

Hassas ciltli bayanlar 10 günde bir, diğer bayanlar ise üç günde bir bu maskeyi uygulayarak faydasını görebilirler.

Kahve Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Kahvede bulunan kafein maddesi cilt için etkin maddelerdendir, cildin yenilenmesini hızlandırır. Pürüzsüz ve siyah noktalardan arınmış bir yüzünüz olur. Yumuşak, bebek gibi bir cilde sahip olmak için uygulayabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Kahveli Ballı Doğal Yüz Maskesi | Hanımların Dünyası diyor ki; 2 Ocak 2015 - 21:42

[…] Tülin Şahin’in Türk Kahvesi Maskesi […]

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb