Tuba Büyüküstün | Hanımların Dünyası

loading...

Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün

Türkiye’deki bayan sanatçı ve oyuncular arasından doğal bir güzelliğe sahip olan Tuba Büyüküstün, rol aldığı reklam filmleri ve dizilerdeki oyunculuk performansıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Güzel oyuncunun çevirdiği diziler özellikle Arap ülkeleri ve Dubai’de de büyük ilgi görmüş ve birçok ülkede adından söz ettirmeyi başarmıştır. Tuba Büyüküstün, 5 Temmuz 1982 İstanbul doğumlu olan sanatçı aslen Erzurumlu olarak bilinmektedir. İlk ve orta öğretimini İstanbul’daki Özel Doğuş okullarında tamamlayan güzel oyuncu, İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’ne girerek Sahne Dekorları ve Tasarımı alanında üniversite eğitimini tamamlamıştır.

Tuba Büyüküstün’ün ilk televizyonlarla tanışması ise üniversite yıllarında çektiği reklam filmleriyle olmuş ve Ünlü yönetmen Tomris Giritlioğlu sayesinde ilk deneyimini kazanmıştır. 1,73 santimetre boyunda ve 53 kilo olan oyuncu, düzgün fiziği ve doğal güzelliğiyle magazin dünyasından her zaman kendinden söz ettirmektedir. Tuba Büyüküstün’ün ilk dizi deneyimi ise, Yönetmenliğini Aydın Bulut’un yaptığı “Sultan Makamı” dizisinin son bölümlerindeki performansıyla 2003 yılında dizi sektörüne adım atmıştır. Bu dizide gösterdiği güçlü performansı Çağan Irmak’ın dikkatini çekmiş ve 2004 yılında yayına giren ve Türkiye’nin farklı bakış açılarından bakılarak anlatıldığı bir dönem dizisi olan “Çemberimde Gül Oya ”’da Zarife karakterini başarılı bir şekilde canlandırmıştır.

Ayrıca Cemal Şan’ın yönetmenliğini üstlendiği televizyon filmi “Gülizar”da rol alan sanatçı, bu filmdeki rolüyle Sırbistan Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası Festivalinde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülmüştür. Tüm bu dizi filmlerinin yanısıra Maksimum kart, Molpedi Kremini ve Pantene reklamlarında da boy göstermiştir. Bu başarılı çalışma sonucu birçok dizi teklifi alan oyuncu 2005 yılında yine yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı “Ihlamurlar Altında” dizisinde ilk başrolünü oynamıştır. Aynı yıl bir sinema filmi daha çekerek “Babamla Oğlum ”da Aysun karakterini canlandırarak bir kez daha Çağan Irmak’la birlikte çalışma fırsatını yakalamıştır. 2006 yılında çekilen “Sınav” filminde ünlü Amerikalı aktör Jean Claude Van Damme ile beraber çalışma şansını da yakalayan ünlü oyuncu başarı dolu kariyer basamaklarını hızlıca çıkmaya devam etmiştir.

Tuba Büyüküstün, dizi ve tlevizyon sektöründe çok hızlı bir giriş yapmış ve en çok aranan ve beğenilen ekran yüzleri arasına girmiştir. Her sezon yeni bir dizi ve sinema filmiyle sevenlerinin karşısına çıkan güzel oyuncu, en uzun soluklu dizisi olan ve Cevdet Mercan’ın yönetmenliğini üstlendiği “Asi” dizinde Asiye başrol karakteriyle iki sezon boyunca izleyicileri ekranlara kilitlemeyi başarmıştır. 71 bölüm olarak çekilen dizi 2007-2009 yılları arasında yayınlanmıştır. Tuba Büyüküstün, kendi gibi oyuncu olan Bülent İnal ile ilk evliliğini 2005 yılında yapmış ancak evliliklerini sadece iki yıl sürdürebilen çift 2007 yılında karşılıklı anlaşarak boşanmıştır.

Ünlü oyuncu ikinci evliliğini de yine oyuncu olan Onur Saylak ile 2011 yılında Paris’te sürpriz bir şekilde yapmıştır. Onur Saylak ile olan evliliğinde ikiz kız çocukları olan sanatçının çocukları Maya Saylak ve Toprak Saylak ile yakından ilgilenmiş ve bir süre televizyon dünyasına ara vermiştir. Çocuklarının sağlıklı bir şekilde büyütmek isteyen çift dizi tekliflerini dönüşümlü olarak kabul ettikleri ve uyumlu bir beraberliklerinin olduğunu her fırsatta dile getirmişlerdir. Ancak evliliklerinin 6. Yılında ünlü çiftin aralarında çeşitli sebeplerden dolayı anlaşmazlıkların çıktığı ve bu sebeple boşanma kararı aldığı basında çok fazla yer almıştır. Boşanma davalarının son durumu hakkında henüz bir açıklama yapmayan çift sorulan sorulara da net cevaplar vermemektedirler. Tuba Büyüküstün, şu sıralar Star TV.’de yayınlanan “Cesur ve Güzel” adlı dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolü paylaşmakta ve başarılı oyunculuk kariyerini devam ettirmektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Ömür eratik diyor ki; 28 Şubat 2017 - 04:38

Acaba pusulali kolye varmı burda gördüm ama nasıl temin edeceğiz

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb