Trambolin İle Kaç Kalori Yakılır? | Hanımların Dünyası

loading...

Trambolin İle Kaç Kalori Yakılır?

Trambolin İle Kaç Kalori Yakılır?

Eğlenceli bir spor olan trambolin son yıllarda hızla yayılmaya başladı. Özellikle hem eğlenceli olması hem istediğiniz ortamda yapabilme hem de oldukça fazla kalori yaktıran bir spor olması tercih nedenlerinin başında gelmektedir. Birçok kişi trambolinin sadece bacak kaslarını çalıştırdığını düşünmekte. Oysa trambolin sadece bacak kaslarını değil, tüm kas gruplarının çalışmasında etkilidir.

Trambolin İle Kaç Kalori Yakılır.1

Trambolin Modelleri ve Çalışma Şekli

Trambolinlerin çok farklı büyüklükte modelleri vardır. Küçük boyları 102-140 cm olarak bulunmaktadır. Bu boylar arasında trambolinler en ideal olanlarıdır. Yaklaşık olarak da 120 kg taşıyabilme kapasiteleri bulunuyor. Kolayca katlanıp kaolyaca kurulmaktadır. İster evde, ister bahçenizde rahatlıkla zıplayarak hem sporun keyfine varacak hem de zayıflayıp form tutacaksınız. Üzerine çıkarak yavaş yavaş hareketle zıplamaya başlayınız. Bu şekilde çok fazla hızlı olmayacak şekilde zıplamaya başlayınız. Bu arada sevdiğiniz hareketli bir müzik ile zıplamak daha keyifli ve tempolu olacaktır. İlk başlayanlar kendini fazla yormadan yaklaşık 15 dk zıplayarak başlamalıdır. Zamanla dakikanızı artırabilirsiniz.

Trambolinle Atlamak Kaç Kalori Yaktırır?

Bir normal trambolin ile 500 kalori yakmanız mümkündür. Her gün düzenli yaptığınız zaman 2 günde 1 kilo vermeniz mümkündür. Tabi bununla beraber beslenmenize de dikkat etmeli ve size uygun diyetinize devam etmelisiniz.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb