Topuklu Ayakkabı ve Stiletto Ayakkabı | Hanımların Dünyası

loading...

Topuklu Ayakkabı ve Stiletto Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı ve Stiletto Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı ve Stiletto Ayakkabı

Kadınların yalnızca spor, düz, günlük, babet, kalın, platform, dolgu, ayakkabı modelleri vs. gibi tarzda ayakkabıları olduğunu zannetmiyoruz. Hatta pek çok bayanın da birden fazla Topuklu Ayakkabı ve Stiletto Ayakkabı modelleri bulunuyor. Biz bayanların olmazsa olmazlarından birisi topuklu ayakkabı çeşididir. Çoğu kadın topuklu ayakkabı giymiştir ve topuklu ayakkabıları bulunuyor. Peki, kadınlar neden topuklu ayakkabı giyiyorlar? Kadınlar yalnızca uzun boylu gözükmek için topuklu ayakkabı giymemektedirler. Bunun başka nedenleri de bulunuyor. Diğer nedenlerden birisi de ayaklarının daha zarif, küçük, kibar ve derli toplu gözükmesi için tercih eder. Fakat yüksek topuklu ayakkabı modelleri vücut dengesi ile sağlığı açısından herkesin de bildiği gibi zararlılardır. Ayakkabı giyerken dikkat etmesi gerekenler ise;

 Yüksek topuklularla yürümek için bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor. Bu hususlardan ilki yürürken önce topukların daha sonra ise parmak uçlarının yere basılarak ve vücut dik tutularak yürümeniz gerekir. Yüksek topukluyla yürümek insanı yoruyor. Yorulunca da mutlaka bir yere oturulması gerekir. Son olarak ayağınızın içinde kaymadığı topuklu ayakkabılar tercih edilmesi gerekir.

 Stiletto nasıl giyilir? Ve ya Stiletto giymek zor mu? diye düşünmeyiniz. Stiletto ayakkabı ayağımı acıtır, topuklu ayakkabıyla yürüyemiyorum gibi sitemler etseniz bile vazgeçmeyiniz. Topuklu ayakkabıya nasıl alışılır bunu düşünün, müsait zamanlarınızda ev içerisinde kısa yürüyüşler, daire kapısı önünde de 3-5 basamak merdiven inip çıkarak yürüyüş için gerek pratik yapmanız gerekse de ayakkabınıza alışmanızı kolaylaştırıyor.

 Topuklu ayakkabı çeşitlerinden bir diğeri ise stiletto ayakkabılardır. Stiletto ayakkabıyla yürümek için birkaç bilgi işinize yarayabilir. İlk olarak stiletto ayakkabı kullanırken, birkaç noktaya dikkat etmeniz gerekir. Bu noktalar yüksek topuklu ayakkabı giyiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ile aynılardır. Ve bu noktalara ekstradan ayakkabının ayağa tam uygun gelmesi eklenir. Stiletto ayağınıza tam dek gelmesi en önemli noktalardandır.

 Herkesin bildiği gibi stiletto ayakkabılar bayanların iş hayatlarında, günlük hayatlarında ve ya hayatlarının her anlarında giydikleri modası geçmeyen ayakkabı çeşitlerinden biridir. Stiletto ayakkabıların rugan, günlük kullanım için pudra, klasik, abiyeler için taşlı, siyah, stiletto ayakkabı modelleri ile gençlere yönelik baharı müjdeleyen çiçek ve çok çeşit desene sahip renk renk pek çok modelleri ve çeşitleri bulunuyor.

Stiletto Ayakkabı kimler giymeli? Stiletto Ayakkabı kimler giymeli diye düşünmeyiniz. Bu model stilettolar her yaşa hitap ediyor. Stiletto ayakkabı giymenin püf noktaları ile bilgi vermek gerekirse de; sade ve klasik modelli stiletto ayakkabılar her kıyafet ile kombinleye bilirsiniz. Şık topuk kıvrımlı sivri burunlu stilettolar ile de bayanları balerin duruşunu andıran şık ve kadınsı bir görünüme kazandırmaktadır. Pek çok bayan söz, nişan, düğün ile özel günlerde, dar paça pantolonun, uzun elbisenin altına, siyah elbise, kumaş, kot, pantolon, uzun etek altına, nasıl ayakkabı giyilir diye düşünmeden kendisini alamayabilirsiniz. Aynı zamanda ise; elbise altına ayakkabı seçimi gerçekten zor olur. Son olarak da sizlere stiletto ayakkabı neyle giyilir sorusunun cevabından bahsedelim.

Stiletto ayakkabılar sivri burun ile yüksek topuklara sahip olup, biz bayanlara hem modern hem de klasik bir görünüm kazandırmaktadır. Stiletto ayakkabılarda bilindik kombin şekli kalem eteklerle giyiliyor olma durumudur. Fakat bunlara ek olarak stiletto ayakkabılar dar ve geniş kesimli kot pantolonlar ile hatta elbiselerle, canlı renklerle de rahatlıkla güzel bir kombin yapılıp giyilebilmesi mümkündür. Sizlerde stiletto ayakkabı kullanarak mükemmel güzelliğe ulaşabilirsiniz. Yeter ki giyme konusunda kararlı olun.

Topuklu Ayakkabı ve Stiletto Ayakkabı Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb