Topuklu Ayakkabı Ağrısı Nasıl Geçer | Hanımların Dünyası

loading...

Topuklu Ayakkabı Ağrısı Nasıl Geçer

Topuklu Ayakkabı Ağrısı Nasıl Geçer

Topuklu ayakkabılar bir çok kadının giymeyi tercih ettiği fakat bir o kadar da şikayet ettiği konular arasındadır. Görünümü oldukça hoş duran ve kadınlığın neredeyse simgelerinden biri olan topuklu ayakkabıların ağrısı maalesef ki oldukça fazladır.

Topuklu ayakkabılar ağırlık merkezini öne doğru ittiği için başta bel ve omurlar olmak üzere diz ve baldır kaslarını etkiliyor. Bu da ciddi problemleri ve duruş bozukluklarını meydana getiriyor.

Günlük yaşamamızda veya iş hayatımızda topuklu ayakkabılardan vazgeçemiyorsak bunların getirdiği ağrıları azaltacak ayak ve bilek egzersizlerini yapmalıyız.

Ayak ve Bilek Ağrılarını Geçirmenin Yolları

Ayaklarınıza Masaj Yapın
Her gün mutlaka bir elinizle ayağınızın taban çukuruna dairesel hareketler ile hafif baskı uygulayarak mesaj yapın.
Ayak Bileklerinizi Rahatlatın
Evde son derece kolay bir şekilde uygulayabileceğiniz hareketler ile bilek ağrılarınızdan kurtulun ve ayak sağlığınızı koruyun. Dümdüz bir zeminde ayaklarınızı uzatarak oturun. Belinizi dik tutmaya çalışarak ayaklarınızı bilekten kırarak yukarı aşağı 10 kez oynatın. Bunu yaparken ayaklarınız yerden hafif kalkık olsun. Pozisyonunuzu koruyarak elastik pilates bandını, kemeri ya da bir havluyu önce sağ ardından sol ayağınızın tabanının altından geçirerek, ayağınızı hafifçe yerden kaldırın, kendinize doğru çekin, 15-20 saniye bu pozisyonda bekleterek bırakın.
Yere Sağlam Basın
Ayakta, ayaklarınız yere sağlam basılı bir şekilde topuklarınızın üzerinde sallanın. 10 adım ileri 10 adım geri yürüyün ve tek ayağınızın üzerinde hafifçe zıplayın. Bunlar ayak ve bilek sağlığını korumak için yapılan temel egzersizlerden.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb