TOMMY HİLFİGER FASİON WEEK

Author

Categories

Share

TOMMY HİLFİGER FASİON WEEK


1969 yılında Elmira – New York ‘ da ilk mağazasını açtığından bu yana Tommy Hilfiger Amerika ‘ yı serin bir yer olarak belirlemiş ve dünyadaki insanlar için tipik klasik gelenekler üzerine benzersiz bir armoni hazırlamıştır . Baş tasarımcı olarak Hilfiger rehberliğinde , vizyon ve liderliği altında , Tommy Hilfiger Grubu giyim , aksesuar , ev içi dekorasyon ürünleri dizayn ederek dünyaca ünlü , tanınan bir marka olmuştur . Hilfiger ‘ in tasarımları bile artık herkes tarafından biliniyor . Gömleklerde pantolon üzerine kadar düşen düğmeler ve pantolonlar artık bir klasik haline gelmiş olup dünya çapında fanatikleri de mevut . 1985 yılında ilk imza koleksiyonunu tanıttı . İlk tasarımları rahat parçalardan oluşurken daha sonraki koleksiyonlarında daha ayrıntılı çalışmıştır . Bu kadar beğenilen ürünler sergileyince tam beş kıtada doksandan fazla ülkede bin iki yüz civarında mağazaya sahip olmuştur . İki bin on iki yılında küresel sermayesi altı milyar doları geçen marka bir yaşam tarzı olmuştur .
Tommy Hilfiger ‘ in 2015 kadın koleksiyonu görülmeye değer parçalardan oluşuyor . Renkleri genellikle canlı ve koyu tutmayı tercih eden ünlü modacı bazı tasarımlarda kullandığı ekose modelini ayrı ve özgün bir biçimde hayranları ile buluşturmuş . Bordoları limon sarısı ve süt beyazı ile bir araya getirirken Yaka yerine kapişon kullanmış ama etek mini ve ayakkabılar stiletto tarzında , ayrıca kollar detaylarla hareketlendirilmiş . Yer yer bordolar siyah ve beyazlarla kullanılırken elbiseler ünlü tasarımcı tarafından sadece tasarlanmamış aynı zamanda onlara bir hikaye yüklenmiş . Siyah ve yer yer ekoseli parçaların üzerine giyilen grili siyahlı kürkler bazen yelek bazen de kaban olarak podyumda boy göstermiş ama pileli eteklerin içine düşen siyah kumaş eteğe bir gizem katmış . Elbiseler önden tek pileli olarak tasarlanırken bele takılan kalın bir kemer belin inceliğini piyasaya çıkarıyor .
Tommy Hilfiger Bahar 2016 gösteri ise hayatının küçük bir bölümünü geçirdiği tropik adalardan esinlenerek tasarıma aldı . Bob Marley ‘i düşünmeden Karayipleri tasavvur etmek imkansızdır . Müzikal mirasının ötesinde moda nüfuzunun büyük bir bölümünde yankılanmaya devam ediyor . Bob Marley ‘ in yüzünün baskılı olduğu t – shirtler bu sezon pek görülmedi . Bu sezon tığ işini adeta konuşturan ünlü modacı , bohem tekstil patchwork boyun çizgisi dahil , billowing şifon elbiseler diğer ve tüm koleksiyonu üzerinde tığ işinin etkisi oldu . Yetmişlerin bohem elbise dolaplarının temel taşı olan tığ mayo , çok çeşitli şekillerde , yeniden kuruldu ve onu görmek ferahlatıcı bir hava yarattı . Parçayı üzerinde Jamaika ‘ lı model Gigi Hadid taşırken altmışlardan ve yetmişlerden bir rüzgar podyumdan heçti . Tropik bir adada çalışmak elbise tasarlamak için yeterli bir neden . Hilfiger erkek giyimi üzerine spor olarak çalışmıştır. Dikkati çeken en önemli parçalardan bir tanesi boyuna çizgili eşofman tipi kesimi ile göz dolduran pantolonlar olmuştur . Daha çok tek renk üzerinden yürürken yarattığı stilin , günlük vazgeçilmez kıyafetlerin arasında yer alacağı şimdiden çok konuşulan bir konu . Kadınlarda da yine maskülen tarzda üretilen eşofman takımları rahatlığını tercih eden kadınların ilk tercihleri arasında yerini aldı bile .

Author

Share