Tolga ECEMİŞ | Hanımların Dünyası

loading...

Tolga ECEMİŞ

Tolga ECEMİŞ

Tolga ECEMİŞ

Operatör Doktor Tolga Ecemiş, 15 Aralık 1974 yılı Niğde doğumludur. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde 1991-1997 yılları arasında tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanını almıştır. İlk görev yeri olan SSK Etlik Doğum Evi’nde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı olarak 5 yıl görev yapmıştır. Daha sonra Polatlı SSK Hastanesine başhekim olarak atanan Tolga Ecemiş burada 2002-2004 yılları arasında bulunmuştur. 2007 yılında ise Maya Tüp Bebek Merkezi’ne geçerek Kadın Doğum ve Tüp Bebek uzmanı olarak başarılı çalışmalarda bulunmuştur. Op. Dr. Tolga Ecemiş, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi IVF Merkezi’nde Tüp Bebek sertifika eğitimini ise 2008 yılında alarak ülkemizdeki tüp bebek alanında aranılan ve en çok başvurulan hekimler arasına girmiştir. Birçok farklı hastanede kadın doğum ve tüp bebek uzmanı olarak görev yapan Tolga Ecemiş’in görev yaptığı diğer sağlık kuruluşları şunlardır:

– Ankalife Tüp Bebek Merkezi’nde Kadın Doğum Uzmanı olarak 2008-2009 yıllarında çalışmış ve ayrıca bu merkezin kurucuları arsında yer almıştır.

– Akay Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde Tıbbi Koordinatörlük görevinde 2009-2013 yılları arasında bulunmuştur.

– Ayrıca, Medicana Hastanesi Ankara Tüp Bebek Merkezi’nde Tıbbi Koordinatör olarak idari görevlerde 2013-2014 yıllarında gerçekleştirmiştir.

Op. Dr. Tolga ECEMİŞ, en son çalıştığı sağlık kurumu olan Liv Ankara Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı olarak 2014 yılından beri sürdürmektedir. Bu görevinin yanında Çankaya’da bulunan özel kliniğinde de bebek sahibi olmak isteyen birçok çifte hizmet vermektedir. Tolga Ecemiş’in asıl unvanı Operatör Doktor-Kadın Hastalıkları ve Doğum(Kısırlık ve Tüp Bebek) Uzmanlığıdır. Uzman hekime, doğal yollardan çocuk sahibi olamayan birçok çift başvurmakta ve çok başarılı bir tedavi sürecinin ardından tüp bebek yöntemiyle kolaylıkla çocuk sahibi olabilmektedirler.

Op. Dr. Tolga Ecemiş’in tıbbi ilgi alanlarını ise şöyle sıralamak mümkündür:

-Sezeryan ve normal doğumların gerçekleştirilmesi.

-Tüp Bebek, Mikroenjeksiyon yöntemleri(yardımla üreme teknikleri ve tedavileri)

-Erken menopoza bağlı hastalıklar.

-Tekrar eden gebelik kayıpları.

-Aşılama yöntemiyle çocuk sahibi olmak gibi birçok alanda sağlık hizmeti vermektedir.

Op. Dr. Tolga Ecemiş’e başvuran çiftler, uzman hekimin hastalarıyla çok ilgili olduğunu ve gösterdiği Güleryüz ve olumlu telkinlerle anne adaylarını rahatlattığını belirtmektedir. Normal şartlarda hamile kalamayan kişilerin ileri teknoloji imkânlarının da yardımıyla tüp bebek ve aşılama yöntemleriyle bebek sahibi olmak için birçok anne ve baba adayı Op. Dr. Tolga Ecemiş’i tercih etmekte ve alınan başarılı sonuçlardan ötürü uzman doktor her geçen gün en çok tercih edilen doktorlar arasına girmektedir. Op. Dr. Tolga Ecemiş’in tüp bebek ve aşılama yöntemiyle ilgili bazı bilgileri ise şunlardır: Öncelikle anne baba adaylarının bilimsel kanıtı olmayan merkezlerden uzak durmaları gerektiğini vurgulayan uzman hekim, tüp bebek yöntemlerinde mucize olmadığını ve kişilerin durumuna özel uygulanması gereken yöntemlerin olduğunu belirtmektedir.

Tüp bebek yöntemlerinde başarının arttırılması için mutlaka bilimsel olarak kanıtlanmış yöntemlerin uygulanmasının önemli olduğunun altını çizen Op. Dr. Tolga Ecemiş, uluslararası standartlara sahip laboratuvarlara ve deneyimli sağlık ekibinin yardımıyla sağlıklı bir tedavinin gerçekleşebileceğinin üzerinde durmaktadır. Her hastanın yaşadığı sorunun farklı olabileceği ve tespit edilen sorunun kaynağına inilerek tedavinin yapılmasının başarı şansını arttırdığını da her fırsatta dile getirmektedir. Ünlü Doktor Tolga Ecemiş ayrıca, çocuk sahibi olmak isteyen her çiftin son yıllarda gelişen ve yenilenen teknoloji ve bilimsel verilerin ışığında, doğru tedavi yöntemleri kullanılarak daha çabuk çocuk sahibi olabileceklerinin müjdesini de vermektedir. Ancak bu şekilde bebek sahibi olmanın uzun mücadeleler sonucu olduğunu ve çiftlerin sabırlı davranmaları gerektiğini de önemle vurgulamaktadır.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb