TMSF, Show TV ve BMC’nin yönetimine el koydu | Hanımların Dünyası

loading...

TMSF, Show TV ve BMC’nin yönetimine el koydu

TMSF, Show TV ve BMC’nin yönetimine el koydu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), uzun bir aradan sonra ilk kez alacaklarını tahsil etmek için bir gruba el koydu. TMSF Çukurova Grubun’dan olan alacaklarını tahsil etmek için Show Tv ve BMC’nin yönetimini devraldığını açıkladı.

TMSF’den yapılan açıklamada Çukurova Grubu’ndan olan alacaklarının tahsili için 5411 sayılı Bankacılık Kanunundan kaynaklanan yetkilerini kullanarak, dün aldığı kararla AKSTelevizyon Reklamcılık ve Filmcilik San. Tic. Aş ile BMC San. ve Tic. Aş’ nin yönetimini devraldığını duyurdu.

EKİM’DEN BUYANA BORCUNU ÖDEMEDİ

Daha önce de yönetim ve denetimi TMSF’ye devrolunan bu şirketlerin, Çukurova Grubu ile yapılan protokoller çerçevesinde Gruba iade edildiği anımsatılan açıklamada, “Ancak gelinen aşamada, Çukurova Grubu, protokol kapsamında ödemekle yükümlü bulunduğu borcunu zamanında ödememiş ve Ekim 2012 tarihinden bugüne kadar Fon tarafından kendilerine verilen makul sürede de temerrüt halini ortadan kaldırıcı ödeme yapmamıştır” denildi.

KAMU YARARI İÇİN!

Telafisi mümkün olmayacak kamu zararına yol açılmaması için ilgili borçlu grup hakkında temerrüt hükümlerinin uygulanmasına ve ilgili şirketlerin yönetim ve denetiminin Fon’a devri zorunluluğu doğduğu belirtildi.

KARAMEHMET’İN VARLIKLARI

TMSF açıklamasında kamu alacaklarını en kısa sürede ve en yüksek bedelle tahsil edebilmek amacıyla, hakim ortakların doğrudan veya dolaylı sahip oldukları varlıklarla ilgili inceleme ve araştırmalara da yoğun şekilde devam edildiği vurgulandı.

Açıklama, “TMSF kendisine kanunlarla verilen görev ve yetkiler çerçevesinde, kamu alacaklarının en yüksek değerle tahsili ve Fona devredilen bankaların kamuya maliyetinin asgari seviyelere indirilmesi prensibiyle çalışmalarını etkin ve kararlı bir şekilde sürdürecektir” denilerek tamamlandı.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb