Tırnaklarınızı Sağılıklı Ve Hızlı Nasıl Uzatabilirsiniz

Author

Categories

Share

Tırnaklarınızı Sağılıklı Ve Hızlı Nasıl Uzatabilirsiniz

 

 

Tırnaklarınızın uzun olması giydiğiniz kıyafetten taktığınız yüzüğe ve aksesuarlara kadar görünümünüzü etkileyen en önemli unsurdur.Özellikle sık kırılan tırnaklara sahipseniz tırnaklarınızın uzaması çok vaktinizi alacaktır. Tırnaklarınızı daha hızlı uzatmak için öncelikle beslenme düzeninizin çok önemlidir.dengeli beslenmeniz vücudunuzun ihtiyaç duyduğu suyu günlük olarak aksatmadan almanız tırnaklarınızın sağlıklı olmasını sağlar. Uzun tırnak için en gerekli unsur sağlıklı beslenmek ve gerekli vitaminlerin eksik kalmamasıdır. Demir ve kalsiyum tırnakların uzaması için vücudunuzun en çok ihtiyaç duyduğu vitaminlerdir. Özellikle süt ürünlerini aksatmadan almanız demir içeren ıspanak vb gıdaları tüketmemiz sağlıklı ve uzun tırnaklar için gereklidir. Stres tırnak uzamasını yavaşlatan bir etkendir stresinizin az olması tırnaklarınızı daha hızlı uzatacaktır. Tırnaklarınız sık sık kırılıyorsa özellikle tırnağınızı kullanmaktan kaçınmalısınız.Tırnağınızla bir şey açmak yıpranmaya ve sonunda kırılmaya neden olur.

Su içinde tırnaklarınızı bekletmek tırnaklarınızı hızlı uzatacaktır ancak koruyucu ve güçlendirici bakım yapmazsanız aynı zamanda tırnaklarınız soyularak yırtılabilir.Su içinde tırnaklarınızı beklettikten sonra güçlendirici ojenizi sürmeyi unutmayın ve tırnaklarınızın daha güçlü olması daha parlak görünmesi için beklettiğiniz suyun için birkaç damla limon suyu ekleyin. Tırnaklarınızda sürekli oje bulunması tırnaklarınızı yıpratacak ve hızlı uzamasını engelleyecektir.Haftada 1 2 gün ojelerinizi çıkartıp tırnaklarınızı dinlendirmeniz hızlı tırnak uzamasını sağlayacaktır. Sirke ve tuz karışımı yapıp tırnaklarınıza sürmek tırnaklarınızı hızlı uzatacaktır.Ayrıca limon suyu ,zeytinyağı ve menekşe yağını karıştırarak tırnaklarınıza sürebilirsiniz.Bu karışım hem tırnaklarınızı besleyip güçlendirir hem de daha tırnaklarınızın hızlı uzamasına yardımcı olur.

Meyve yediğinizde muz portakal yada elma kabuğu ile tırnaklarınızı ovamakta tırnak uzatıcı etkiye sahip bir işlemdir. Tırnak kesiminiz de tırnaklarınızın hızlı uzamasına etki eder.Yuvarlak kesimli tırnaklar küt kesimli tırnaklara göre daha hızlı uzayacaktır. Günlük tırnak bakımınızı yaparken geceleri ellerinizi vazelin sürmeniz tırnaklarınıza çok iyi gelecektir. Ojelerinizi sürmeden önce bir koruyucu sürmenizde tırnaklarınızın yıpranmasını önleyecektir. Tırnaklarınızı törpülerken hep aynı yöne doğru kenardan ortaya doğru törpülemelisiniz .Böylece tırnaklarınızın dayanıklılığı artacaktır.Ojenizin kaliteli bir oje olması tırnaklarınızı besleyeceğin den çabuk uzamasını sağlar.Ayrıca oje çıkarıcı tercihinizi asetonsuz ve alkolsüz seçmenizde yıpranma sonucu kırılma ve yırtılmaları önleyeceğinden tırnaklarınızın daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olur.

Tırnaklarınızı Sağılıklı Ve Hızlı Uzatma Resimleri

Author

Share