Tırnaklara French Nasıl Yapılır | Hanımların Dünyası

loading...

Tırnaklara French Nasıl Yapılır

Tırnaklara French Nasıl Yapılır

Tırnaklara French Nasıl Yapılır

 

 

tirnaklara-french-nasil-yapilir

Tırnaklar en önemli organlarımız arasındadır ve hem görünüş hem de hijyen açısından bakımına, temizliğine çok dikkat edilmektedir. Tırnaklar bakteri yuvasıdır ve iyi bir şekilde temizlenmezse tırnaklar sebebiyle hasta olunabilir. Hem düzenli olarak manikür yapmak hem de düzenli olarak yıkamak gerekmektedir. Her kadın bakımlı ve güzel tırnaklar ister. Bakımlı tırnaklar manikürle beraber süsleme yapıldığında kendini gösterir. Çoğu kadın renkli tırnaklar yerine sade ve kendini gösteren tırnaklar tercih etmektedir. Hem sade hem de şık görünmesi istenir. Bu durumda french devreye girer. French hem sade görüntüsüyle hem de zarif görüntüsüyle bir çok kadın tarafından tercih edilmektedir.

French yapma işlemleri

·         Öncelikle tırnakların çok temiz olması gerekmektedir. Bu işlem için orta uzunlukta tırnaklara ihtiyaç vardır. Tırnaklar şekil aldıktan sonra güzelce törpülenir ve eğer fazlalık varsa alınır.

·         Tırnaklara manikür işlemi yapıldıktan sonra eller kolonya yardımıyla dezenfekte edilir ve sonrasında french işlemi başlar.

Malzemeler

·         Rakı beyazı öje

·         Beyaz öje

·         Tırnak cilası

Uygulanışı

Tırnaklar istenen şekle geldikten sonra beyaz öje alınarak işleme başlanır. Beyaz öje tırnağın uç kısmına eşit bir şekilde sürülür. Kolaylık olması için çarşıda french bantları satılıyor onlardan alabilirsiniz. Tırnağa beyaz öje sürüldükten sonra üzerine rakı beyazı sürülür tüm tırnağa eşit olacak şekilde ve sonrasında tırnağı güçlendirmek için cila sürülerek işlem tamamlanmış olur.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb